Borussia potwierdza: Hummels chce odejść do Bayernu!

Piłka nożna
Borussia potwierdza: Hummels chce odejść do Bayernu!
fot. PAP

Borussia Dortmund poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Mats Hummels chce opuścić klub i odejść do Bayernu Monachium. Do tej pory nie pojawia się jednak żadna oferta za niemieckiego obrońcę.

Hummels w przeszłości występował w młodzieżowych zespołach Bayernu, lecz nigddy nie dostał prawdziwej szansy w pierwszej drużynie. Po udanym wypożyczeniu w sezonie 2008/2009 zgłosiła się po niego Borussia Dortmund, w barwach której występuje do dzisiaj. To właśnie w barwach BVB wywalczył dwa mistrzostwa Niemiec i po jednym Pucharze i Superpucharze Niemiec. To także tam wyrósł na czołowego środkowego obrońcę świata.

Z czasem jednak przypomniał sobie o Bayernie Monachium. Czy podąży szlakiem przetartym przez Mario Goetze i Roberta Lewandowskiego? Kilka dni temu     prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummnigge przyznał, że Hummels chce przejść do aktualnego mistrza Niemiec.

Zajmujemy się kwestią transferu, lecz uczestniczą w tym trzy strony. Więcej potwierdzić nie mogę. Musimy zachować spokój - mówił. - Szanujemy jego kontrakt oraz dobre relacje z Borussią, które zbudowaliśmy w ostatnich latach - dodał.

Umowa Hummelsa z Borussią wygasa w 2017 roku. Klub poinformował na swojej oficjalnej stronie, że piłkarz zamierza przejść do Bayernu. Do tej pory jednak żadna oferta za stopera się nie pojawiła. Przedstawiciele klubu dodali, że pozwolą na odejście kapitanowi tylko na korzystnych warunkach finansowych.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie