FEN 12: Kiełek poznał rywala!

Sporty walki
FEN 12: Kiełek poznał rywala!
fot. FEN

Od walki Pawła Kiełka (6-2-1, 5 KO, 1 SUB) z klubu Berkut Arrachion Olsztyn z Dawidem Drobiną (6-4, 1 KO, 5 SUB) z MMA Orzeł Namysłów rozpocznie się 20 maja gala FEN 12 Feel The Force. Pojedynek we wrocławskiej Hali Stulecia zakontraktowany jest w wadze półśredniej do 77 kilogramów.

Paweł Kiełek w klatkoringu Fight Exclusive Night wystąpi po raz czwarty. Zaledwie 20-letni fighter uważany jest za jeden z największych talentów w polskim MMA. Tę opinię potwierdził na gali FEN 6 Showtime we Wrocławiu, na której zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. Wcześniej zremisował także z cenionym Artemem Lobovem. Niestety, w dwóch ostatnich pojedynkach uległ Romanowi Szymańskiemu (jednogłośna decyzja sędziów) i Mindaugasowi Verzbickasowi (poddanie w 1. rundzie). Te dwa przegrane starcia determinują go, by wreszcie odnieść kolejny sukces. Na zawodowej arenie wygrał 6 walk, każdorazowo przez poddanie lub nokaut rozstrzygając je na swoją korzyść, poniósł 2 porażki i jeden raz zremisował.

 

28-letni Dawid Drobina to wielokrotny medalista zawodów w formule submission fighting. Występ na wrocławskiej gali FEN 12 Feel The Force będzie jego debiutem w federacji Fight Exclusive Night. Namysłowianin o przydomku „Spiner” karierę w profesjonalnym MMA rozpoczął w 2010 roku. a jego idolem jest słynny Kanadyjczyk Georges St. Pierre. Z dotychczasowych swoich pojedynków sześć wygrał, kończąc każdy z nich przed czasem, i cztery przegrał.

 

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach eventim.pl i kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

jb, FEN
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie