Safarova lepsza w pojedynku rodaczek w Pradze

Tenis
Safarova lepsza w pojedynku rodaczek w Pradze
fot.PAP/EPA

Ubiegłoroczna triumfatorka tenisowego turnieju WTA w Pradze Czeszka Karolina Pliskova nie zdołała awansować do finału obecnej edycji. W piątek wyeliminowała ją jej rodaczka Lucie Safarova wygrywając 6:4, 7:6 (7-4). O tytuł zagra z Australijką Samanthą Stosur.

Safarova jest w tegorocznej imprezie rozstawiona z numerem drugim, a Pliskova - z trzecim. Był to ich piąty pojedynek i drugie zwycięstwo Safarovej, która oba zwycięstwa odniosła w Pradze (wcześniej w 2012 roku).

 

Stosur (nr 4.) jest w nieco korzystniejszej sytuacji od najbliższej rywalki, ponieważ do finału awansowała bez walki. Wycofała się najwyżej rozstawiona Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

 

Ok. godziny 15 ma się rozpocząć się finałowe starcie deblistek, w którym udział weźmie Paula Kania, a partnerować jej będzie Maria Irigoyen. Polsko-argentyński duet zmierzy się z rozstawionymi z "dwójką" Rosjanką Margaritą Gasparian i reprezentantką gospodarzy Andreą Hlavackovą.

 

W pierwszej rundzie odpadły Alicja Rosolska i Chinka Chen Liang (nr 4.), natomiast w drugiej - czyli w ćwierćfinale - z turniejem pożegnały się Klaudia Jans-Ignacik i Chin-Wei Chan z Tajwanu.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej:
    
    Lucie Safarova (Czechy, 2) - Karolina Pliskova (Czechy, 3) 6:4, 7:6 (7-4)
    Samantha Stosur (Australia, 4) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 1) walkower
    
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze