Stępień poznał rywala. W Szczecinie będzie walczył z Gargulą

Sporty walki
Stępień poznał rywala. W Szczecinie będzie walczył z Gargulą
fot. Polsat Sport

Już w trzecim zawodowym występie na Pawła Stępnia (2-0, 2 KO) będzie czekał pierwszy poważny test. 28 maja na gali w Szczecinie świetnie zapowiadający się pięściarz wagi półciężkiej skrzyżuje rękawice z Tomaszem Gargulą (18-1-1, 5 KO) - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Stępnia.

- Bardzo mocno wierzymy w sportowy potencjał Pawła. Uważamy, że jest to jeden z najciekawszych pięściarzy młodego pokolenia i chcemy na niego stawiać. Andrzej Gmitruk chwalił formę Pawła, który w ostatnim czasie miał okazję często sparować z Dariuszem Sękiem, więc liczymy na świetny występ Stępnia przed szczecińską publicznością - powiedział Wasilewski.

 

Sam pięściarz, który w grudniu debiutował na zawodowych ringach też jest bojowo nastawiony przed dwoma startami, które czekają na niego w maju.

 

- Najpierw postaram się o kolejne efektowne zwycięstwo w Tarnowie, a potem przyjdzie czas na walkę z Gargułą. Cieszę się, że promotorzy mocno mnie prowadzą, chociaż ja czuję się już teraz lepszym pięściarzem niż Gargula. Jeśli Maciek Miszkiń zniszczył go w ringu, to czemu ja miałbym nie zrobić tego samego? - komentuje zawodnik ze Szczecina.

 

- Gargula nie przekonuje mnie swoimi występami. Zacznę od niego, a potem będę starał się wyczyścić polską wagę półciężką - zapowiada Stępień.

 

Główną atrakcją gali w Szczecinie będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (50-3-1, 36 KO) z Kaiem Kurzawą (37-4, 25 KO). W Azoty Arenie kibicom pokażą się także m.in. Michał Cieślak i Krzysztof Zimnoch.

MC, ringpolska.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze