Wyścig Dookoła Turcji: Niemiec i Cieślik na podium szóstego etapu!

Przemysław Niemiec

To był piękny dzień polskiego kolarstwa w Turcji! Podczas szóstego etapu Wyścigu Dookoła Turcji Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął drugie miejsce, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Cieślik (Verva ActiveJet).

Szósty etap z Kumluca do Elmali liczył 116,9 kilometra. Najszybszy na mecie okazał się Hiszpan Jaime Roson (Caja Rural), któremu pokonanie całej trasy zajęło 3:22:16. Niemiec dojechał dwie sekundy później, podczas gdy Cieślik dwanaście sekund później.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Czech Jan Hirt był piąty, Włoch Davide Rebellin - ósmy, natomiast Sylwester Szmyd - dziesiąty.

W czołówce klasyfikacji generalnej doszło do przetasowań. Prowadzenia stracił Pello Bilbao (Caja Rural), spadając na szóste miejsce. Nowym liderem został Jose Goncalves (Caja Rural).

Z polskich kolarzy najwyżej, na 18. pozycji, plasuje się Cieślik, ze stratą 20.27 do lidera. Tuż za nim, dziewiętnasty, jest Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) - strata 22.07. Na 20. miejsce awansował Niemiec (strata 23.13).

Wyścig Dookoła Turcji 2016 zostanie zakończony w niedzielę 1 maja.