Premier League: Newcastle na prowadzeniu w walce o utrzymanie

Poprawa gry Newcastle United przyszła w ostatnim z możliwych momentów. Zespół Rafy Beniteza wygrał 1:0 z Crystal Palace przy dużej dawce szczęścia i opuścił strefę spadkową. Bliska punktów była zdegradowana już Aston Villa, jednak po zabójczej końcówce Watfordu The Villans odnieśli jedenastą z rzędu ligową porażkę.

Wydaje się, że mistrzostwa Anglii nikt nie jest już w stanie odebrać zespołowi Leicester City, jednak w Premier League wciąż jest o co grać. Jedną z ciekawszych rywalizacji jest wyścig o utrzymanie, w którym udział biorą zespoły Newcastle, Sunderlandu i Norwich.

W najlepszej sytuacji po zwycięstwie znaleźli się pierwsi z trójki - ekipa Newcastle United. Jedyną bramkę spotkania z Crystal Palace zdobył Andros Townsend, gospodarze zaś mogą mówić o furze szczęścia: rzutu karnego dla Orłów nie wykorzystał Yohan Cabaye.

Bardzo cenny w końcowym rozrachunku punkcik wyszarpała ekipa Sunderlandu, która rzutem na taśmę zremisowała na Britannia Stadium ze Stoke City. Gospodarze prowadzili po golu Marko Arnautovicia, zaś w ostatnich minutach doliczonego czasu gry z jedenastu metrów trafił faulowany wcześniej Jermain Defoe.

Bliska zwycięstwa i przerwania fatalnej passy dziesięciu porażek z rzędu była Aston Villa, która na stadionie Watford prowadziła 2:1 jeszcze do końca regulaminowego czasu gry. W doliczonym czasie jednak bohaterem gospodarzy został Troy Deeney, który w przeciągu trzech minut zdobył dwie bramki i odprawił z kwitkiem grających w osłabieniu gości.

W pozostałych meczach triumfowały Everton i West Ham. The Toffees przegrali kiepską passę i zaaplikowali dwie bramki Bournemouth z Arturem Borucem w bramce, zaś Młoty bez problemów zdobyły The Hawthorns po dwóch trafieniach Marka Noble'a i poprawce Cheikhou Kouyate.