Tajemnica Messiego? Poznaj dietę, która zmieniła jego życie!

Piłka nożna
Tajemnica Messiego? Poznaj dietę, która zmieniła jego życie!
fot. youtube.com

Za sukcesem każdego piłkarza stoją nie tylko piękne kobiety, ale również... dietetycy. Czołowi piłkarze współpracują z najlepszymi fachowcami w tej dziedzinie na świecie i do tej grupy zalicza się również Lionel Messi. Czego nie zobaczycie na talerzu u Argentyńczyka?

Najlepsi piłkarze na świecie do odżywiania przywiązują ogromną uwagę, czego przykładem w naszej reprezentacji jest Robert Lewandowski. Równie profesjonalnie do tej kwestii podchodzi najlepszy piłkarz na świecie - Lionel Messi. Argentyńczyk od prawie dwóch lat współpracuje z Giuliano Poserem, który odmienił jego życie. Pod skrzydłami włoskiej fachowca Messi stracił trzy kilogramy i prezentuje wysoką dyspozycję. - Jego ciało jest w dużo lepszym stanie niż kilka lat temu. Jest bardziej lekkie i włókniste - oceniają eksperci.

W przeszłości Messi nie przywiązywał ogromnej wagi do jedzenia, a na jego stole często lądowało "śmieciowe żarcie". Włoski fachowiec przekonał Argentyńczyka do zastosowania pewnych zmian w swoim jadłospisie. - Pięć elementów napędza organizm każdego człowieka: woda, wysokiej jakości oliwa z oliwek, pełnoziarniste produkty, warzywa i owoce, które są wolne od pestycydów oraz nasiona i orzechy - zdradza Poser.

Wielu dietetyków odradza stosowanie soli, a na jej temat włoski fachowiec ma nieco odmienne zdanie. - Ludzkie ciało potrzebuje soli. W małych ilościach pozytywnie wpływa na mięśnie - dodaje.

Diety Argentyńczyków wypełnione są różnorodnymi produktami mięsnymi. Niekiedy mięsa jest jednak po prostu za dużo. - Mięso ma korzystne działanie, Argentyńczycy spożywają jego za dużo. Nie da się strawić takiej ilości - ocenia.

Na łamach "Mundo Deportivo" ekspert z Wenecji przedstawił również krótką listę produktów, które na ludzki organizm mają fatalny wpływ. - Cukier jest najgorszy dla mięśni. Im jego mniej w diecie, tym lepiej. Trudno znaleźć również dobrej jakości rafinowaną mąkę. Dzisiaj trudno znaleźć po prostu dobrej jakości ziarna pszenicy - ocenił Poser.

Włoch nie ma wątpliwości, że stosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety w dzisiejszych czasach to nieodzowny element życia profesjonalnego sportowca. - Ludzki umysł trzeba traktować jak spadochron. Działa odpowiednio, gdy jest otwarty - zakończył dietetyk.


mt, Polsat Sport, Mundo Deportivo

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze