Tour de Romandie: Chris Froome wygrał królewski etap

Brytyjczyk Chris Froome (Sky) wygrał królewski, czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie z Conthey do Villars-sur-Ollon, liczący 172,7 km. Pozycję lidera utrzymał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar). Rafał Majka (Tinkoff) zajął 19. miejsce.

Poprzedni, trzeci etap - jazdę indywidualną na czas wokół Sionu wygrał Francuz Thibaut Pinot z ekipy FDJ. Prowadzenie utrzymał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), a Rafał Majka (Tinkoff) awansował na dziesiąte miejsce.  Na czwartym etapie nie pojawił się Michał Kwiatkowski, na starcie stanęło więc czterech biało-czerwonych: Rafał Majka (Tinkoff), Paweł Poljański (Tinkoff), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal)  oraz Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step).  Ten etap imprezy nazwano "królewskim". Liczył ponad 172 kilometry i prowadził do górskiej miejscowości Villars-sur-Ollon. Po drodze kolarze mieli się wspinać na trzy premie pierwszej kategorii.

Chris Froome na około pięć kilometrów przed metą zdecydował się na samotny atak, który przyniósł mu etapowe zwycięstwo. Brytyjczyk o kilka sekund wyprzedził Jona Izagirre i Ilnura Zakarina. W czołowej grupie finiszował również lider wyścigu - Nairo Quintana, który tym udanym występem praktycznie zapewnił sobie sukces w całym wyścigu. Rafał Majka stracił do zwycięzcy minutę i 49 sekund i zajął dziewiętnaste miejsce. Polak w klasyfikacji generalnej spadł z 10. na 15. pozycję i traci do lidera 3.08.

Wyścig zakończy niedzielny etap z Ollon do Genewy (177,4 km).