Żużlowa śmietanka zaczyna walkę o mistrzostwo świata

Żużel
Żużlowa śmietanka zaczyna walkę o mistrzostwo świata
fot.Cyfrasport

Czołowi żużlowcy świata zaczynają w sobotę rywalizację o mistrzostwo świata. Otwarcie tegorocznego cyklu Grand Prix nastąpi w słoweńskim mieście Krsko. Polacy mają cztery stałe miejsca, ale na razie zabraknie wracającego po kontuzji Jarosława Hampela.

Tytułu mistrzowskiego broni Brytyjczyk Tai Woffinden. Z reprezentantów Polski w Słowenii na starcie pojawią się Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki. Pierwszy z nich zakończył ubiegły sezon na siódmej pozycji i dzięki temu zapewnił sobie udział w tym roku.

 

Z kolei Zmarzlik i Pawlicki debiutują w GP jako stali uczestnicy. Obaj wywalczyli awans we wrześniu w Grand Prix Challenge. Czwartym Polakiem, który będzie walczył o mistrzostwo świata, jest doświadczony Jarosław Hampel, wracający na tor po skomplikowanym złamaniu nogi. Z tego powodu przez większość poprzedniego sezonu pauzował i organizatorzy przyznali mu tzw. dziką kartę.

 

Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata zakończył już rehabilitację, ale potrzebuje jeszcze czasu, aby wrócić do dawnej formy. Dlatego zabraknie go w Krsko. Stara się wystąpić w drugiej eliminacji MŚ - Grand Prix Polski w Warszawie (14 maja) na PGE Narodowym.

 

W tym sezonie łącznie zaplanowano 11 eliminacji, z czego trzy w Polsce. Oprócz wspomnianych zawodów w Warszawie, 27 sierpnia Grand Prix odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim, a 1 października w Toruniu. Cykl zakończy się po raz drugi w dalekiej Australii - 22 października w Melbourne.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie