1 liga: Rezerwowy bohaterem! Zagłębie przegrało z Rozwojem

W spotkaniu kończącym 28. kolejkę 1 ligi Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się z Rozwojem Katowice. Konfrontację beniaminków niespodziewanie wygrali piłkarze z Katowic, a bramkę na wagę trzech punktów, chwilę po pojawieniu się na boisku zdobył Sebastian Gielza.

Faworytem starcia beniaminków było plasujące się w czołówce tabeli Zagłębie Sosnowiec, drużyna, która jeszcze niedawno mogła realnie myśleć o włączeniu się do walki o awans do ekstraklasy. Piłkarze Rozwoju zajmują miejsce w strefie spadkowej i rozpaczliwie poszukują punktów, które pozwolą im utrzymać się w I lidze. Na dodatek przystąpili do gry bez Tomasza Wróbla, Adama Czerkasa i Tomasza Szatana w składzie.

W pierwszej połowie obie drużyny nie zachwyciły, lepiej prezentowała się drużyna z Sosnowca, ale nie na tyle dobrze, by rezultat uległ zmianie. Najlepszą sytuację gospodarze mieli kilka minut przed przerwą, ale po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego, piłka po uderzeniu głową Łukasza Sołowieja poszybowała minimalnie obok bramki rywali.

Na początku drugiej połowy sosnowiczanie przycisnęli, ale ani Michał Fidziukiewicz, ani Adrian Paluchowski nie byli w stanie wykorzystać stworzonych szans, a w kilku sytuacjach kapitalnymi interwencjami popisał się Wojciech Pawłowski. W 80. minucie bramkarza gości próbował zaskoczyć strzałem głową  Jakub Wilk, ale znów bez powodzenia. Gdy wydawało się, że goście szczęśliwie dowiozą remis do końca, nastąpił nagły zwrot akcji: w 83. minucie na placu gry pojawił się Sebastian Gielza i dosłownie chwilę po wejściu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową znalazł drogę do bramki gospodarzy. To był kluczowy moment meczu, piłkarze Zagłębia nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć rywalom i niespodziewanie przegrali 0:1.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Sebastian Gielza (84-głową).

Żółta kartka - Rozwój Katowice: Łukasz Winiarczyk, Robert Tkocz, Bartosz Jaroszek, Wojciech Pawłowski.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 1 300.

Wyniki pozostałych meczów 28. kolejki:

2016-04-29: Wisła Płock - Stomil Olsztyn 0:0 Żółta kartka - Wisła Płock: Emil Drozdowicz. Stomil Olsztyn: Łukasz Jegliński, Rafał Kujawa. Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Widzów 3 500. GKS Katowice - Drutex Bytovia Bytów 0:2(0:1) Bramki: 0:1 Janusz Surdykowski (45), 0:2 Janusz Surdykowski (69-głową). Żółta kartka - GKS Katowice: Mateusz Kamiński, Tomasz Zahorski.Drutex Bytovia Bytów: Michał Rzuchowski. Sędzia: Piotr Idzik (Poznań). Widzów 1 400. Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:0 Żółta kartka - Wigry Suwałki: Damian Kądzior. Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Chrobry Głogów - Dolcan Ząbki (3:0 - walkower) 2016-04-30: Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka Chojnice 1:0(1:0) Bramki: 1:0 Sylwester Patejuk (18). Żółta kartka - Zawisza Bydgoszcz: Kamil Drygas, Sebastian Kamiński.Chojniczanka Chojnice: Rafał Grzelak, Wojciech Lisowski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Zawisza Bydgoszcz: Kamil Drygas (71). Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin). Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:0 Żółta kartka - Arka Gdynia: Przemysław Stolc, Marcus Vinicius.Olimpia Grudziądz: Michal Piter-Bucko, Adam Banasiak, Matic Żitko. Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 9 415. MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz 2:4(1:3) Bramki: 1:0 Łukasz Ganowicz (8), 1:1 Wojciech Trochim (19), 1:2 Arkadiusz Aleksander (21-karny), 1:3 Wojciech Trochim (28), 1:4 Przemysław Szarek (71), 2:4 Michał Kojder (90). Żółta kartka - MKS Kluczbork: Piotr Kasperkiewicz.Sandecja Nowy Sącz: Bartłomiej Kasprzak, Grzegorz Baran. Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 800. Pogoń Siedlce - PGE GKS Bełchatów 1:0(0:0) Bramki: 1:0 Mateusz Żytko (82-karny). Żółta kartka - Pogoń Siedlce: Daniel Chyła, Marcin Paczkowski.PGE GKS Bełchatów: Hieronim Gierszewski, Petr Zapalac, Cezary Demianiuk, Mateusz Szymorek. Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).