Grand Prix Frankfurtu: Wygrana Kristoffa, dwóch Polaków w czołówce

Inne
Grand Prix Frankfurtu: Wygrana Kristoffa, dwóch Polaków w czołówce
fot. PAP

Norweg Alexander Kristoff z grupy Katiusza po raz drugi w karierze wygrał kolarski klasyk Grand Prix Frankfurtu. Paweł Franczak (Verva ActiveJet) zajął siódme miejsce, a dziewiąte - Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice).

Kristoff, który triumfował również w poprzedniej edycji - w 2014 roku, najszybciej finiszował z 38-osobowej czołówki, wyprzedzając Argentyńczyka Maximiliano Richeze (Etixx-Quick Step) oraz Irlandczyka Sama Bennetta (Bora Argon 18).

 

Wyścig, organizowany od sześciu lat pod szyldem Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt, w ubiegłym roku został odwołany ze względu na zagrożenie terrorystyczne.

 

Siódma lokata Franczaka to jeden z najlepszych wyników polskiego kolarza w historii organizowanej od 1962 roku imprezy.

 

"Wyścig był ciężki, ale na podjazdach jechało mi się dobrze i wiedziałem, że mogę powalczyć. Końcowe kilometry na rundzie były bardzo kręte, przez co jechało się jeden za drugim i ciężko było ustawić się gdzieś wyżej. 400 metrów do przodu zaryzykowałem i ruszyłem z około 12-13 pozycji. Czułem, że nie mogę dłużej czekać. Starczyło na siódme miejsce, z czego jestem zadowolony" - powiedział Franczak.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie