Jędrzejczyk mistrzynią dwóch kategorii w UFC?

Sporty walki
Jędrzejczyk mistrzynią dwóch kategorii w UFC?
fot. Polsat Sport

Organizacja UFC wykonała pierwszy krok do wprowadzenia nowej kategorii wagowej. 18 czerwca podczas gali w Ottawie dojdzie do historycznej walki w kobiecej dywizji muszej. W pojedynku wystąpią walczące do tej pory w UFC w kategorii słomkowej Valerie Letorneau (8-4, 4 KO, 1 Sub) oraz Joanne Calderwood (10-1, 4 KO, 0 Sub).

Włodarze UFC długo przygotowywali swoich kibiców do decyzji o wprowadzeniu kobiecej kategorii muszej. Temat często przewijał się na konferencjach prasowych, a szef Dana White potwierdzał takie plany, lecz konkretnej daty nie przedstawiał. Do historycznej walki w kategorii muszej dojdzie 18 czerwca podczas gali w Ottawie, a jej bohaterkami będą Valerie Letorneau oraz Joanne Calderwood.

- Do walki dojdzie w kategorii muszej, ale to nie oznacza uruchomienia nowej dywizji. Organizacja UFC myśli o uruchomieniu tej dywizji w przyszłości, ale do oficjalnego ogłoszenia informacji nadal w UFC pozostają dwie kobiece dywizje - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Obie bohaterki pierwszej walki w kategorii muszej toczyły wcześniej pojedynki w dywizji słomkowej, gdzie mistrzynią jest Joanna Jędrzejczyk (11-0, 4 KO, 1 Sub). Polska mistrzyni niejednokrotnie w wywiadach podkreślała, że jej celem jest zdobycie mistrzowskich pasów w dwóch kategoriach wagowych i przejście do historii jako pierwszy zawodnik posiadający dwa tytuły jednocześnie.

Wprowadzenie kategorii muszej w tym momencie to tak naprawdę tylko kwestia czasu. Polka, aby myśleć o kolejnych tytułach musi obronić pas kategorii słomkowej i wygrać pojedynek reważowy z Claudią Gadelhą (13-1, 2 KO, 6 Sub), do którego dojdzie 8 lipca podczas finałowej gali programu The Ultimate Fighter.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze