Nie tylko Szalpuk. Pięciu zawodników opuści Cerrad Czarnych Radom

Siatkówka
Nie tylko Szalpuk. Pięciu zawodników opuści Cerrad Czarnych Radom
fot. CyfraSport

Zapadły pierwsze decyzje kadrowe w drużynie Cerrad Czarnych Radom. W sezonie 2016/17 w rozgrywkach PlusLigi zabraknie Artura Szalpuka, Patryka Szczurka, Zacka La Cavery, Bartłomieja Grzechnika oraz Igora Grobelnego.

Zespół z Radomia tegoroczne rozgrywki zakończył na szóstym miejscu. W pierwszej części sezonu podopieczni Raula Lozano byli nawet liderem rozgrywek i przez długie fragmenty zapowiadali się na rewelację sezonu. W końcówce przytrafiło się im kilka nieco słabyszych spotkań i ostatecznie pozostała im walka o piąte miejsce. Rywalizację o piątą lokatę przegrali z Cuprum Lubin.

Po zakończeniu rozgrywek władze klubu podjęły pierwsze decyzje kadrowe. W kolejnem sezonie na pewno zabraknie Artura Szalpuka, Patryka Szczurka i Zacka La Cevery, którym kończą się kontrakty z dniem 30 czerwca.

Tymczasem Bartłomiej Grzechnik i Igor Grobelny zamierzają zmienić barwy klubowe pomimo ważnych umów. Obaj odbyli rozmowy z Robertem Pryglem i otrzymali w tej sprawie wolną rękę. "Chcieli otrzymać większą ilość czasu na parkiecie. Tego nie mogłem im zagwarantować, dlatego postanowili zmienić otoczenie i klub" - powiedział szkoleniowiec.

W zespole na kolejny sezon na pewno zostaną Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski i Jakub Zwiech. - Mają ważne kontrakty i chcemy żeby dalej występowali w naszym zespole - dodał Robert Prygiel.

ch, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze