Liga Europy ważniejsza. Liverpool nie podjął walki w Walii

Są mecze ważne i ważniejsze - z tego właśnie założenia wyszedł wczesnym niedzielnym popołudniem Jurgen Klopp. Niemiec na spotkanie w Południowej Walii wystawił mocno eksperymentalny skład, który nie dał rady Swansea City i poległ 1:3. Bohaterem został strzelec dwóch bramek, Andre Ayew.

Klopp świadomie na plac gry posłał okrojony zespół The Reds, by być gotowym na rewanż Ligi Europy z Villarreal. Swansea, która w tym sezonie nie gra najlepiej wykorzystała nieobecności w zespole gości i zagrała swoje, po raz pierwszy w tym sezonie zdobywając trzy bramki w jednym spotkaniu. Bezlitosnym snajperem w ekipie Łabędzi okazał się nominalny pomocnik Andre Ayew, wystawiony przez Francisco Guidolina "na szpicy". Reprezentant Ghany strzelanie rozpoczął już w 20. minucie, a do przerwy prowadzenie podwyższył Jack Cork.

Goście odpowiedzieli trafieniem Christiana Benteke w 65. minucie i wydawało się, że na Liberty Stadium stać ich na nawiązanie walki. Ich zapędy w trybie natychmiastowym ostudził jednak Ayew, który odpowiedział golem kilkadziesiąt sekund później. Zachowanie najgroźniejszego zawodnika klubu z Walii zaimponowało tym bardziej, że strzał oddał otoczony aż pięcioma rywalami na bardzo małej przestrzeni. Takim rezultatem zakończył się ten pojedynek, a w międzyczasie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał jeszcze obrońca gości, Brad Smith. Co złośliwsi powiedzą, że Klopp oddał ten mecz walkowerem...

90 minut w barwach gospodarzy tradycyjnie już rozegrał Łukasz Fabiański, który nie zachował swojego dziesiątego czystego konta w tym sezonie. Polak w 63. minucie zaliczył nieprzyjemne zderzenie z kolegą z zespołu, jednak sztab medyczny szybko postawił go na nogi.

SWANSEA CITY - LIVERPOOL 3:1 (2:0)
A. Ayew 20', 67', Cork 33' - Benteke 65'

Swansea City: Łukasz Fabiański; Angel Rangel, Jordi Amat, Ashley Williams, Neil Taylor; Leon Britton (90+1' Jay Fulton), Jack Cork, Wayne Routledge, Gylfi Sigurdsson, Jefferson Montero (73' Kyle Naughton); Andre Ayew

Liverpool FC: Danny Ward; Nathaniel Clyne, Dejan Lovren, Martin Skrtel, Brad Smith; Oluwaseyi Ojo, Pedro Chirivella (46' Lucas Leiva), Kevin Stewart, Jordon Ibe (80' Cameron Brannagan); Philippe Coutinho (46' Christian Benteke); Daniel Sturridge

Żółte kartki: Jack Cork, Angel Rangel (Swansea City); Brad Smith, Nathaniel Clyne, Martin Skrtel (Liverpool FC)

Czerwona kartka: Brad Smith 76' za drugą żółtą (Liverpool FC)