Serie A: Słodko-gorzki comeback Milanu

Dla Rossonerich miał to być spacerek: na San Siro przyjechało przedostatnie Frosinone, zaś zabójczy atak Bacca-Balotelli miał rozstrzelać rywala. Wszystko jednak potoczyło się inaczej, a zespół z Mediolanu w ostatnich sekundach wyszarpał remis. Bezbramkowy remis zanotowało Empoli z Piotrem Zielińskim w składzie.

Kibice przybyli w niedzielę na San Siro żeby obejrzeć pewne zwycięstwo swoich ulubieńców, w zamian jednak boiskowe wydarzenia wprawiały ich w osłupienie raz po raz. Okazja numer jeden nadeszła już w drugiej minucie, gdy z szesnastu metrów wynik otworzył Luca Paganini. Milan grał, gole strzelali goście: do siatki - z jeszcze odleglejszej pozycji - na 2:0 trafił Oliver Kragl.

Po zmianie stron Milan błyskawicznie ruszył do odrabiania strat, jednak problemy miał nawet z jedenastu metrów. Niecelną próbę z rzutu karnego Mario Balotellego szybko jednak zrekompensowało trafienie Carlosa Bakki i mogło się wydawać, że jest to sygnał do odrobienia strat przez faworyta. Milan faktycznie grał lepiej, jednak... na 1:3 po fatalnej pomyłce Alexa trafił Dionisi.

Napięcie rosło, zaś Milan robił wszystko, żeby wyszarpać rywalom choćby punkcik. To się udało: gola kontaktowego na kwadrans przed końcem zdobył Luca Antonini, zaś w doliczonym czasie gry drugą jedenastkę na gola zamienił Jeremy Menez. Francesco Bardi miał piłkę na rękach, jednak nie dał rady jej wybić. Po szalonym meczu mieliśmy więc podział punktów, z którego najbardziej zadowolone było Sassuolo.

Rewelacja ligi przeskoczyła Milan po skromnym zwycięstwie nad zdegradowanym już Hellas Verona. Jedyną bramkę spotkania zdobył Lorenzo Pellegrini, a przez 90 minut w barwach gości oglądaliśmy Pawła Wszołka. Zwycięstwo na swoim koncie dopisał także zespół Palermo, zaś goli nie zobaczyliśmy w starciu Empoli z Bologną, w którym cały mecz rozegrał Piotr Zieliński.