Szachtar pokonał Dynamo! Teodorczyk na ławce, bijatyka na zakończenie

Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Łukasz Teodorczyk, przegrało 0:3 z Szachtarem Donieck w wyjazdowym spotkaniu 24. kolejki ligi ukraińskiej. Po trzeciej bramce dla gospodarzy doszło do ostrej bijatyki, po której czerwone kartki otrzymali Taras Stepanenko, Andriy Yarmolenko oraz Olexandr Kucher. Polski napastnik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Zespół z Kijowa już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi ukraińskiej zapewnił sobie mistrzostwo. Matematycznie wydawałoby się, że Szachtar ma jeszcze szansę wyprzedzić Dynamo, ale w ostatniej kolejce podopieczni Serhija Rebrowa otrzymają trzy punkty za zwycięstwo walkowerem z Metalurgiem Zaporoże, który został wykluczony z rozgrywek.

Wyraźnie widać było w poczynaniach gości spore rozluźnienie, z czego skrzętnie skorzystali gospodarze. Szachtar wyszedł na prowadzenie w 33. minucie po doskonałym zagraniu Bernarda i precyzyjnym wykończeniu akcji przez Eduardo.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze podwyższyli jeszcze prowadzenie. W 73. minucie po indywidualnej akcji w polu karnym bramkę zdobył Wellington Nem. Pięć minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Eduardo ustalając wynik spotkania, ale chwilę później doszło do prawdziwego skandalu.

Jednego z cieszących się piłkarzy gospodarzy bezpardonowo kopnął Andriy Yarmolenko, a jego zachowanie rozpętało prawdziwą awanturę na piłkarskiej murawie. Do bijatyki dołączyli również zawodnicy z ławek rezerwowych, ale po kilku minutach sędziemu udało się uspokoić całą sytuację. Czerwone kartki obejrzeli Taras Stepanenko Andriy Yarmolenko oraz rezerwowy Olexandr Kucher.

Mecz we Lwowie ostatecznie zakończył się trzybramkowym zwycięstwem gospodarzy. Szachtar Donieck z czterema punktami straty do Dynama Kijów zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi ukraińskiej.

Szachtar Donieck - Dynamo Kijów 3:0 (1:0)

Bramki: Eduardo 33', 78', Wellington 73'

Żółte kartki: Stepanenko, Ordets, Kobin, Eduardo -  Garmash,  Yarmolenko, Khacheridi, Rybalka, Vida
Czerwone kartki: Stepanenko, Kucher -  Yarmolenko