TBL: Anwil Włocławek bliżej półfinału

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym play-off zespół z Włocławka pewnie wygrał z King Wilkami Morskimi 78:54. W drugim meczu tej rywalizacji koszykarze Anwilu również nie mieli większych kłopotów z rywalami, zdecydowanie zwyciężyli 68:50 i prowadzą 2-0 w rywalizacji do trzech zwycięstw.

W pierwszej kwarcie gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę dzięki celnym rzutom za trzy w wykonaniu Fiodora Dmitriewa (7:2) oraz Davida Jelínka (12:2, 16:4). Koszykarze z Włocławka wykorzystywali słabą postawę szczecińskiej obrony i spokojnie punktowali. Wynik premierowej kwarty na 18:9 ustaliła efektowna akcja Brandona Browna i Michała Nowakowskiego w ostatnich sekundach. Początek drugiej kwarty to totalna niemoc rzutowa gości, którzy pierwsze punkty rzucili dopiero po sześciu minutach (23:11). Goście próbowali rzutów z dystansu, ale ten element zupełnie im nie wychodził. Trafili dopiero w piętnastej próbie (Brandon Brown - 24:16). Wynik pierwszej połowy na 33:17 ustalił Robert Skibniewski.

W trzeciej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze, choć nie ustrzegli się błędów, zdecydowanie przeważali i utrzymywali dystans. Robert Skibniewski, Danilo Andjušić i Piotr Stelmach celnie rzucali z dystansu, powiększając przewagę gospodarzy, którzy na ostatnie dziesięć minut schodzili przy prowadzeniu 48:29. Czwartą kwartę od celnej "trójki" zaczął Michał Nowakowski, ale w kolejnych akcjach gospodarze nie pozwolili rywalom na wiele, znów wykorzystując chwile słabości obrony gości. Z minuty na minutę stawało się jasne, że szczecinianie nie zdołają już odrobić strat. Robert Tomaszek rzutem spod kosza powiększył dystans do dwudziestu oczek (68:48), a w ostatnich sekundach trafił jeszcze Brandon Brown, dzięki czemu goście dobrnęli do granicy 50. punktów.

Anwil prowadzi 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Szczecinie.