Wyścig Dookoła Turcji: Mareczko wygrał ostatni etap, Niemiec najlepszym "góralem"

Jakub Mareczko

Włoski kolarz polskiego pochodzenia Jakub Mareczko (Wilier Southeast) wygrał w miejscowości Selcuk ostatni etap wyścigu Dookoła Turcji. W imprezie triumfował Portugalczyk Jose Goncalves (Caja Rural), a najlepszym "góralem" zostal Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

W pojedynku sprinterskim Mareczko wyprzedził innego Włocha Sachę Modolo (Lampre-Merida) oraz Argentyńczyka Francisco Chamorro ((Funvic Soul Cycles). Urodzony w Jarosławiu kolarz odniósł w Turcji drugi etapowy sukces. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) zajął w niedzielę ósmą pozycję.

W klasyfikacji generalnej Goncalves wyprzedził o 18 sekund kolegę klubowego Hiszpana Davida Arroyo oraz o 56 sekund Nikitę Stalnowa z Kazachstanu (Seven Rivers). Najlepsi z Polaków Paweł Cieślik (Verva ActiveJet), Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) i Niemiec zajęli miejsca od 17. do 19. ze stratą ponad 20 minut.