Eredivisie: Parzyszek powalczy o utrzymanie

Piotr Parzyszek nie może jeszcze spać spokojnie. Jego klub De Graafschap, po przegranej w ostatnim meczu z AZ Alkmaar (1:4) i porażce SC Cambuur z PSV Eindhoven (2:6), na koniec sezonu już na pewno zajmie 17. miejsce w Eredivisie. A więc baraże. Polski napastnik w meczu z AZ zagrał ostatnie 25 minut.

De Graafschap pozostał do rozegrania tylko jeden mecz. Nie jest więc już możliwe, by zespół zdołał zmienić swą pozycję - od ostatniego, czyli jedynego spadkowego, miejsca w lidze dzielą go cztery punkty. Od pozycji bezpiecznej - aż pięć.

Polak i jego koledzy muszą pogodzić się ze świadomością trzyetapowych baraży, w których udział weźmie aż 10 zespołów - dwie z Eredivisie i osiem z Jupiler League. De Graafschap zagra ze zwycięzcą dwumeczu MVV - FC Volendam w II rundzie - dzięki statusowi pierwszoligowca - już 13 i 16 maja. Od utrzymania będzię go dzielił jeszcze jeden dwumecz - w III rundzie.

Parzyszek przyszedł do Holandii wiosną i w 10 meczach meczach Eredivisie zdobył już dwie bramki. W 10 meczach... Polak wchodzi w zasadzie tylko na końcówki - rozegrał w sumie zaledwie 158 minut. Może się więc poszczycić jedną z najlepszych częstotliwości w lidze - strzela gola średnio co 79 minut.  Jego ofiarami padły jak na razie Roda JC i FC Twente.

1 maja 2016, 14:30 - Alkmaar (AFAS Stadion)

AZ Alkmaar - De Graafschap 4:1
Bramki: Vincent Janssen 14 (k), Ridgeciano Haps 22, Alireza Jahanbakhsh 40, Joris van Overeem 75 - Mark Diemers 7.

żółte kartki: Celso Ortíz - Tolgahan Çiçek, Robin Pröpper.

sędziował: Dennis Higler.
widzów: 16 799.