Kononienko wygrał kolarski Memoriał Siemińskiego

Inne
Kononienko wygrał kolarski Memoriał Siemińskiego
fot. PAP

Ukrainiec Mychajło Kononienko (Kolss-BDC) wygrał w poniedziałek w Raciążu 17. kolarski Memoriał Romana Siemińskiego, zasłużonego trenera i działacza stołecznej Legii. Drugi na mecie był Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji), a trzeci Czech Martin Hunal (Whirpool-Author).

Czołowa trójka została sklasyfikowana w tym samym czasie. O zwycięstwie Ukraińca zadecydował skuteczny finisz na rynku w Raciążu, podczas którego wyprzedził prowadzącego jeszcze przed ostatnim zakrętem Rutkiewicza.

 

Podobnie jak niedzielny wyścig w Baboszewie, memoriałowe ściganie odbywało się w bardzo ostrym tempie (przeciętna 44,7 km/h), a dodatkowym utrudnieniem był dość mocny wiatr, co spowodowało, że już na pierwszej rundzie peleton podzielił się po bardzo energicznym ataku Rutkiewicza i szybko uformowała się 25-osobowa grupa czołowa.

 

Przez ponad 100 kilometrów ten niewielki peletonik powiększał przewagę nad resztą stawki, skutecznie zniechęcając rywali do pościgu. Trudy trasy i wiatr spowodowały, że z grona 118 startujących do mety dotarło zaledwie 49 kolarzy.

 

Na ostatniej z 18-kilometrowych rund z czołówki odjechało czterech zawodników. O zwycięstwo walczyło ostatecznie trzech, bowiem Łotysz Denis Kanepeis nie był w stanie dotrzymać im kroku i przyjechał na metę ze stratą niemal pół minuty do zwycięzcy.

 

Pierwszą dużą grupę, która straciła ponad dwie i pół minuty, przyprowadzili Czesi z ekipy Whirlpool – Vojtech Hacecky i triumfator niedzielnego Memoriału Trochanowskiego - Alois Kankovsky.

Wyniki 17. Memoriału Romana Siemińskiego w Raciążu (kat. 2.1 UCI, 164 km) 
  
  1. Mychajło Kononienko (Ukraina/Kolss-BDC)      3:40.56
  2. Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji)
  3. Martin Hunal (Czechy/Whirlpool-Author)  obaj ten sam czas
  4. Denis Kanepeis (Łotwa/Rietumu Delfin)      strata 29 s
  5. Vojtech Hacecky (Czechy/Whirlpool-Author)       2.32
  6. Alois Kankovsky (Czechy/Whirlpoool-Author)  ten sam czas
  
jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze