Serie A: Totti znów odwrócił losy meczu

39-letni Francesco Totti po raz kolejny przyczynił się do odwrócenia przez piłkarzy Romy losów meczu. W poniedziałkowym meczu 36. kolejki zdobył gola na 2:2, a ostatecznie jego drużyna, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonała na wyjeździe Genoę 3:2.

Walczący z Napoli, które od godz. 21 gra z Atalantą Bergamo, o wicemistrzostwo kraju rzymianie objęli prowadzenie w szóstej minucie po trafieniu Egipcjanina Mohameda Salaha. Gospodarze wyrównali siedem minut później, a polskiego bramkarza pokonał Grek Panagiotis Tachtsidis.

W 65. minucie ekipa z Genui zdobyła drugiego gola po strzale Leonardo Pavolettiego. 12 minut później wprowadzony w drugiej połowie na boisko Totti potężnym uderzeniem po krótko rozegranym rzucie wolnym, doprowadził do remisu.

To 304. trafienie długoletniego kapitana Romy w jej barwach. 39-letni piłkarz, który w Serie A zadebiutował w 1993 roku, a w tym sezonie głównie rezerwowy, już trzeci raz w ostatnich kolejkach zdobywa ważne gola. Wcześniej uratował w końcówce punkt w potyczce z Bologną (3:3), a następnie strzelił dwie bramki i odwrócił losy pojedynku z Torino (3:2). Według nieoficjalnych informacji, legendarny zawodnik rzymian otrzyma od władz klubu ofertę prolongaty kontraktu o rok.

Trzy minuty przed końcem poniedziałkowego meczu zwycięstwo zapewnił gościom Stephan El Shaarawy.

To 15. z rzędu spotkanie piłkarzy Romy bez porażki. Pozostają oni niepokonani, od kiedy ich trenerem został Luciano Spalletti. 12-krotnie w tym czasie zwyciężyli.

Dzięki trzem punktom, o jeden wyprzedzili w tabeli Napoli, ale ten zespół może wrócić na drugą lokatę, jeśli upora się z Atalantą. Tytuł mistrzowski już wcześniej zapewnił sobie Juventus Turyn.