Selby świętował mistrzostwo świata z flagą Leicester!

Inne
Selby świętował mistrzostwo świata z flagą Leicester!
fot. PAP/EPA

Snookerzysta Mark Selby urodził się w Leicester i od dziecka jest fanem "Lisów", które szerszą popularność zdobyły dopiero ostatnio - podczas swojego niesamowitego marszu po mistrzostwo. 2 maja 2016 roku już na zawsze będzie dla Leicester datą historyczną. Pierwsze w historii mistrzostwo Anglii dla klubu z King Power Stadium oraz drugie mistrzostwo świata dla honorowego obywatela miasta Selby'ego. Nic dziwnego, że Anglik świętował tytuł z flagą swojego ukochanego klubu.

Selby w finale turnieju w Crucible Theatre w Sheffield pokonał Chińczyka Junhui Dinga 18:14. Za triumf otrzymał 330 tysięcy funtów nagrody. Po raz pierwszy 32-letni Brytyjczyk triumfował w mistrzostwach świata w 2014 roku, gdy w finale wygrał, także 18:14, ze swoim rodakiem Ronnie O'Sullivanem. Najbardziej utytułowany w historii pozostaje jednak Brytyjczyk Joe Davis, który ma w dorobku 15 tytułów. Po osiem wywalczyli jego rodacy Fred Davis i John Pulman, a siedem razy zwyciężył Szkot Stephen Hendry. Tytułu wywalczonego w przed rokiem nie obronił natomiast Brytyjczyk Stuart Bingham.

Selby od razu po swoim triumfie dostał od jednego z kibiców flagę Leicester, z którą zapozował do zdjęć.

Mówiło się, że jeśli Selby dojdzie do finału, wystąpi w nim w koszulce Leicester.

- Wiem, że Gary Lineker obiecał, że jeśli Leicester City wygra Premier League, on wystąpi w "Match of the Day" w slipkach. Nie zrobię tego samego w Crucible, bo otrzymałbym karę finansową. Ale jeśli uda mi się dotrzeć do finału, być może na prezentację założę klubową koszulkę i spodenki - poinformował Selby.

Niestety, w chwili, gdy zawodnik przystępował do finału, Leicester jeszcze mistrzem nie było. Stąd "tylko" flaga.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze