UFC: Omielańczuk zmierzy się z jednym z najbardziej doświadczonych zawodników!

Sporty walki
UFC: Omielańczuk zmierzy się z jednym z najbardziej doświadczonych zawodników!
fot. youtube.com

Daniel Omielańczuk (18-5-1, 1 NC, 3 KO, 9 Sub) 13 lipca zmierzy się z Alexeyem Oleinikiem (50-9-1, 5 KO, 40 Sub) na gali UFC Fight Night 91 w Sioux Falls. Informację przekazał na Twitterze dziennikarz Karim Zidan.

Omielańczuk w ostatnim czasie mocno poprawił swoją pozycję w UFC. Polski zawodnik po zwycięstwie w debiucie z Nandorem Guelmino przegrał dwie walki z Jaredem Rosholtem oraz Anthonym Hamiltonem, ale w ostatnich dwóch pojedynkach okazał się lepszy od swoich rywali. Omielańczuk pokonał Chrisa de la Rochę, a na gali w Londynie odprawił z kwitkiem Jarisa Danho.

Oleinik nie walczył od listopada 2014 roku, a przerwa spowodowana była poważną kontuzją kolana. Rosjanin przeszedł od tego czasu dwie operacje i powraca do oktagonu UFC. Oleinik od 2012 roku jest zawodnikiem niepokonanym - na swoim koncie ma serię dwunastu zwycięstw z rzędu. W UFC pokonał dwóch pogromców Omielańczuka, czyli Anthony’ego Hamiltona oraz Jareda Rosholta.

Oleinik ma na swoim koncie szcześdziesiąt zawodowych pojedynków, z czego aż pięćdziesiąt zakończonych jego zwycięstwem. Rosjanin może pochwalić się aż czterdziestoma poddaniami w parterze i wydaje się, że jeśli dojdzie do walki z Omielańczukiem, właśnie walka na chwyty będzie jego największym atutem.


mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie