Euro 2016: Hasło "Łączy nas piłka" trafi na autokar reprezentacji Polski

Piłka nożna
Euro 2016: Hasło "Łączy nas piłka" trafi na autokar reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

W trwającym półtora miesiąca głosowaniu fani piłki nożnej z całego świata wybrali hasła, jakie znajdą się na autokarach wszystkich 24 uczestników nadchodzących mistrzostw Europy. Polscy kibice nie mieli wątpliwości. Uznali, że spośród trzech finałowych haseł najlepsze będzie to, które szczęśliwie prowadziło biało-czerwonych przez zwycięskie eliminacje, czyli "Łączy nas piłka"!

Konkurs trwał nieprzerwanie od grudnia ubiegłego roku. W pierwszej fazie wszyscy fani piłki nożnej mieli możliwość nadsyłania swoich pomysłów na hasła dla każdej z drużyn narodowych - co ważne, propozycje te musiały być formułowane w ojczystym języku danej reprezentacji. Następnie organizatorzy zabawy wybrali spośród nich po trzy najlepsze, które w fazie finałowej zostały poddane pod głosowanie kibiców z całego świata.

 

W przypadku Polaków najwięcej głosów zebrał slogan, który jednoznacznie kojarzy nam się z sukcesem w kwalifikacjach do EURO 2016, a więc "Łączy nas piłka". Zdaniem fanów okazał się lepszy od dwóch pozostałych propozycji, które znalazły się w finale: "Waleczne serca! Razem do zwycięstwa!" oraz "W bieli i czerwieni, w piłce zjednoczeni". Reprezentanci Polski do oficjalnego turniejowego autokaru z tym napisem po raz pierwszy wsiądą tuż po wylądowaniu we Francji – 7 czerwca. W pierwszej krótkiej podróży pokonają na jego pokładzie dystans 26,5 km z lotniska w Saint-Nazaire do bazy w La Baule.

 

Kibice zdecydowali także, jakie hasła znajdą się na autokarach naszych grupowych rywali:

 

Niemcy: "Die Tour de France zur Titelchance" (niem. "Dookoła Francji po tytuł")

Ukraina: "Мрія народжує переможців!" (ukr. "Marzenia tworzą zwycięzców")

Irlandia Północna: "Dare to dream" (ang. "Miej odwagę, by marzyć")

 

Warto przypomnieć, że tego typu akcję prowadzono także w trakcie trzech ostatnich mistrzostw, w których udział brała reprezentacja Polski. Wówczas, zgodnie z decyzją fanów, na autokarze Polaków znajdowały się następujące slogany:

 

MŚ 2006: "Biało-czerwoni! Waleczni i niebezpieczni!"

EURO 2008: "Bo liczy się sport i dobra zabawa!"

EURO 2012: "Razem niemożliwe staje się możliwe".

 

W załączonym materiale wszystkie gole reprezentantów Polski w eliminacjach Euro 2016.

Redakcja, laczynaspilka.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze