Liga Mistrzów: Derby Madrytu w finale! Real lepszy od Manchesteru City!

To znowu nie był pojedynek na wagę półfinału Ligi Mistrzów, jednak Real Madryt zrobił swoje i awansował do finału! Królewscy byli dużo lepsi i odebrali rywalom wszelkie argumenty, a jedyna bramka spotkania padła po akcji Garetha Bale'a i kontakcie z piłką Fernando. Za kiepskie widowisko pretensje mamy prawo mieć do Wyspiarzy, którzy nie podjęli zdecydowanej walki z zespołem Zinedine'a Zidane'a. W finale na San Siro zobaczymy więc derby Madrytu po raz drugi w ciągu trzech ostatnich lat!

Rewanż na Santiago Bernabeu miał zrekompensować kibicom fatalne starcie numer jeden i od początku wszystko zapowiadało się świetnie. Kapitalna oprawa kibiców Realu stworzyła atmosferę godną półfinału Ligi Mistrzów, jednak z każdą minutą było tylko gorzej. Goście musieli strzelić gola Realowi, który w tej edycji na własnym boisku jeszcze nie skapitulował (bilans bramek 18:0, mecze 6-0-0). Real kontrolował grę i spokojnie zmuszał do biegania statyczny Manchester City, jednak brakowało zdecydowania i indywidualności z przodu.

Impuls do ataku dali skrajni obrońcy Królewskich, a stopniowo coraz bardziej widoczny był duet Bale-Ronaldo. To właśnie pierwszy z nich zdobył jedyną tego wieczora bramkę na wagę finału: Walijczyk wbiegł w pole karne Joe Harta i swoją gorszą, prawą nogą uderzył pod poprzeczkę bramki Anglika. Piłka po drodze zahaczyła o nogę Fernando i jeszcze bardziej utrudniła Hartowi zadanie: to właśnie Brazylijczykowi została zapisana bramka samobójcza.

The Citizens do końca pierwszej połowy stworzyli sobie raptem jedną okazję, a kończyć ją strzałem próbował Fernandinho. Po przerwie obraz meczu się nie zmienił, a Real raz po raz zagrażał bramce gości. Próbowali Bale, Ronaldo i Modrić, ale brakowało skuteczności lub szczęścia - na posterunku w odpowiednich momentach był także Hart. Z boiska w międzyczasie zszedł najgorszy w barwach gości Yaya Toure i gra przyjezdnych nieco się ożywiła, jednak z przodu zdecydowanie brakowało ikry.

Statyczny był Sergio Aguero, który swój pierwszy od pięciuset (!) minut strzał na bramkę rywala w Champions League oddał dopiero w 90. minucie. Uderzenie minęło bramkę Navasa o dobry metr, jednak to właściwie było wszystko, co można było powiedzieć o ofensywie Manchesteru City. Dosyć jednostronny mecz do finału wprowadza Real, który w tym etapie Ligi Mistrzów udział weźmie już czternasty raz w swojej historii. Derby Madrytu z Atletico będą też powtórką finału z roku 2014; wówczas po dogrywce triumfowali Królewscy.

REAL MADRYT - MANCHESTER CITY 1:0 (1:0)- awans: REAL (1:0)

Fernando sam. 20'

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo, Toni Kroos, Luka Modrić (88' Mateo Kovavić), Isco (67' James Rodriguez), Gareth Bale, Jese Rodriguez (56' Lucas Vazquez), Cristiano Ronaldo

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Vincent Kompany (10' Eliaquim Mangala), Nicolas Otamendi, Gael Clichy, Fernando, Fernandinho, Kevin De Bruyne, Yaya Toure (61' Raheem Sterling), Jesus Navas (69' Kelechi Iheanacho), Sergio Aguero

Żółte kartki: Lucas Vazquez (Real Madryt) oraz Kevin De Bruyne, Fernando, Nicolas Otamendi (Manchester City)

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

20:28

Witamy w dzisiejszej relacji NA ŻYWO! Już za dwie godziny poznamy drugiego finalistę tej edycji Ligi Mistrzów!

20:32

Po wczorajszym wieczorze poprzeczka zawieszona jest niezwykle wysoko. Bayern stworzył z Atletico niesamowite widowisko, a z tego thrillera zwycięską ręką wyszli podopieczni Diego Simeone. W Monachium działo się bardzo dużo: były przestrzelone karne, błędy, straty, fajerwerki, bramki, a nawet prawe sierpowe w wykonaniu Cholo.

Dziki jak Simeone! Trener Atletico uderzył członka sztabu! (WIDEO)

20:35

W wyjściowych jedenastkach nie ma większych niespodzianek. Największymi nieobecnymi Karim Benzema i David Silva.

Real Madryt: Keylor Navas - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Toni Kroos, Luka Modrić, Isco - Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Jese Rodriguez

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Gael Clichy - Fernandinho, Fernando - Jesus Navas, Yaya Toure, Kevin de Bruyne - Sergio Aguero

20:38

Real w tym sezonie LM nie stracił jeszcze na Santiago Bernabeu gola (bilans 18:0). Cristiano Ronaldo w porównaniu do ofensywy The Citizens wypada... niesamowicie. Portugalczyk zdobył w tej edycji dwa razy więcej goli niż cały zespół Manuela Pellegriniego.

20:40

Tak swoich podopiecznych przed Santiago Bernabeu witali kibice!

20:42

Hymnu Champions League słuchamy przy przepięknej fioletowo-białej oprawie przygotowanej przez kibiców Królewskich.

20:45

ZACZYNAMY!

20:48

0:0  3 min
Trybuny zamilkły, a zawodnicy w spokojnym tempie rozpoczęli rywalizację. W pierwszej kombinacji Realu Dani Carvajal zagrywał do urywającego się Jese Rodrigueza, jednak Hiszpan wiedział o spalonym i nie ruszył do piłki.

20:48

20:50

0:0  5 min
Zgodnie z oczekiwaniami inicjatywę mają Królewscy. Gospodarze są bardziej zadziorni i właśnie w ten sposób wywalczyli pierwszy rzut rożny po akcji oskrzydlającej Isco.

20:53

0:0  8 min
Pierwsza dłuższa i składniejsza wymiana podań w wykonaniu Manchesteru City. Goście ubrani dziś w jaskrawe wyjazdowe trykoty długo utrzymywali się na połowie gospodarzy i w pewnym momencie sprawiali pozór zagrożenia, jednak ostatecznie cała kombinacja skończyła się niedokładnym zagraniem do Jesusa Navasa.

20:54

0:0  9 min
Fatalnie w środku pola zagrywał Vincent Kompany, który stracił piłkę i jego zespół mógł "nadziać" się na kontrę Realu. Jak pokazały powtórki Kompany w trakcie zagrania złapał się za nogę i doznał kontuzji bez udziału rywala. To dla kapitana gości fatalna wiadomość, bo kończy się opuszczeniem przez niego boiska. Jego miejsce zajmie Eliaquim Mangala.

20:57

0:0  11 min
Na razie możemy mieć niestety wrażenie deja vu. Zawodnicy obu drużyn nie forsują tempa, a spotkanie od początku wygląda ślamazarnie: nie mieliśmy jeszcze żadnej wartej uwagi sytuacji, a główni aktorzy widowiska jeszcze nie dojechali na Santiago Bernabeu.

20:59

0:0  13 min
Pierwsza dogodna sytuacja Cristiano Ronaldo! Na to czeka stadion: piłkę podprowadził Dani Carvajal i dośrodkował na nos Portugalczyka. Ten znakomicie wyskoczył do piłki i uderzył ją głową - strzał jednak ponad bramką Harta.

00:16

Do niedawna przywódca defensywy Manchesteru City i najlepszy obrońca Premier League. Ten sezon jest jednak dla Kompany'ego koszmarem.

21:01

0:0  16 min
Rośnie przewaga gospodarzy, którzy coraz mocniej dobijają się do szesnastki Joe Harta. Zwiększa się rola skrajnych obrońców w atakach Królewskich; Marcelo i Carvajal oskrzydlają akcje tworząc przestrzeń dla Ronaldo. Jak szybko przełoży się to na kolejne klarowne sytuacje?

21:05

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, BALE!

21:06

1:0  20 min
To była cisza przed burzą! Znajdujący się ostatnio w kapitalnej formie Gareth Bale uderzył z ostrego kąta, a piłka po nodze Fernando nie pozwoliła na skuteczną intewencję Joe Hartowi i po słupku wpadła do siatki The Citizens. Goście muszą się odkryć!

21:10

1:0  24 min
Wymiana ciosów! Real szybko próbował podwyższyć wynik, jednak wysoko nad bramką uderzał nabiegający Cristiano Ronaldo. Za moment po drugiej stronie boiska prawym skrzydłem uciekał Jesus Navas, jednak jego płaskie dośrodkowanie przeczytał Keylor Navas i pewnie interweniował.

21:11

Z tak ostrego kąta i to gorszą nogą gola strzelił Gareth Bale.

00:16

To dwudziesty gol Garetha Bale'a w tym sezonie, ale dopiero pierwszy w Champions League!

21:18

1:0  31 min
Przypadkowe i brzydkie zagranie Sergio Ramosa, który uderzył ręką w twarz przebiegającego Sergio Aguero. Argentyńczyk do tej pory jest kompletnie niewidoczny, nie może czuć też wsparcia od jakby nieobecnego Yaya Toure. Kto poderwie tutaj City? Przed chwilą dobra kombinacja gości daje im rzut rożny.

21:22

1:0  36 min
Real trafia do siatki, jednak sędziowie nie uznają gola! Gigantyczne zamieszanie po dośrodkowaniu Kroosa pozwoliła stoperom Królewskim powalczyć o piłkę między rywalami, a piłkę obok Harta do bramki wepchnął Pepe, jednak sędziowie odgwizdali ofsajd.

21:24

1:0  38 min
Boleśnie bezradni są dziś goście. Zawodnicy z Anglii wyglądają na Bernabeu jak dzieci we mgle, a ich udane kombinacje podań jesteśmy w stanie policzyć na palcach jednej ręki. Nadzieję na lepszą drugą połowę stwarza... historia z wczoraj: Atletico również nie istniało w pierwszej połowie, a później odwróciło losy dwumeczu.

21:24

1:0  39 min
Swoje robi tutaj Real. Przerzut z prawego skrzydła do Marcelo na lewym, a Brazylijczyk po krótkim dryblingu posłał centrostrzał i było niezwykle blisko, by znowu zaskoczyć Harta.

21:26

Piękna sztuczka Marcelo, Zizou jest dumny!

21:28

1:0  42 min
Powolnemu Yaya Toure wystarczyło jedno zagranie by wywołać popłoch w szeregach defensywnych gospodarzy. Iworyjczyk zagrał do wbiegającego w pole karne i nieobstawionego Gaela Clichy'ego, a gdyby ten lepiej opanował górną piłkę, City mogło mieć setkę. W odpowiedzi bardzo mocny strzał z dystansu Bale'a, który w tej pierwszej połowie przyćmił Ronaldo.

21:30

1:0  44 min
Znakomita, dynamiczna akcja gości i Fernandinho był bardzo blisko gola! Akcję nakręcił Kevin de Bruyne, który dograł do Brazylijczyka w tempo, ten schodzi z futbolówką do środka gubiąc obrońcę i oddaje piekielnie mocny strzał! Ten mija bramkę Navasa o dobre dwa metry, ale pod jego bramką było naprawdę groźnie po raz pierwszy w tym spotkaniu.

00:16

Koniec pierwszej połowy, która prowadzona była pod dyktando Królewskich. Jedyną bramkę zdobył Gareth Bale, który wpakował piłkę z ostrego kąta po nodze Fernando. To pomocnikowi The Citizens UEFA zaliczyła gola samobójczego twierdząc, że kontakt ten był decydujący.

21:34

Kompletnie niewidoczny w pierwszej połowie był Sergio Aguero, od którego powinniśmy wymagać więcej. Argentyńczyk od blisko pięciuset minut nie stanowi zagrożenia dla rywali. Chcemy Iheanacho!

21:45

Zanim wrócimy na murawę Santiago Bernabeu zobaczmy jeszcze przegląd występu Yaya Toure, który dzisiaj delikatnie mówiąc... nie zachwyca.

21:47

DRUGA POŁOWA!

21:48

Tymczasem na trybunach...

21:49

1:0  46 min
To mógł być świetny start Realu! Ofensywny tercet Królewskich błyskawicznie wjechał między szyki obronne The Citizens, a płaskie dośrodkowanie z prawej flanki mogło sprawić Hartowi nie lada problemy. Wszystko ostatecznie kończy się szczęśliwie dla Wyspiarzy.

21:53

1:0  50 min
Bale posłał "zawiesinę" w kierunku wbiegającego w pole karne Ronaldo, jednak Portugalczyk nie trafił czysto w piłkę i skiksował. W odpowiedzi dwójkowa akcja Navas-De Bruyne, ale ten drugi kończy akcję strzałem podobnym do Ronaldo.

21:54

1:0  51 min
Bardzo aktywny jest Jese, który biega teraz na szpicy Królewskich. Hiszpan oddał groźny strzał w stronę bramki Harta, jednak był on zbyt wysoki i niecelny. Z innej bajki: to spotkanie powinno się już skończyć dla Yaya Toure, który wyraźnie nie nadąża za tempem akcji. Tylko czy Pellegrini ma w zanadrzu kogoś, kto będzie w stanie poukładać środek pola?

21:55

1:0  52 min
Co za akcja Realu! Znakomita asysta Garetha Bale'a, który podcinką wyprowadził Modricia na czystą pozycję, zaś Chorwat w sytuacji sam na sam z Hartem trafił Anglika w rękę. Wszyscy czekali aż sędzia odgwizda spalonego, jednak wszystko w tej akcji było zgodnie z przepisami. Mogło i powinno być 2:0!

21:58

1:0  55 min
Coraz bardziej rozpędzony staje się Real! Znakomicie grą kieruje Modrić, który rozrzucił piłkę do prawej flanki, a dośrodkowanie z tamtego sektora zakończył strzałem głową nie kto inny jak Ronaldo. Portugalczyk odbił się jak na trampolinie i uderzył w stronę bramki Harta, jednak ten wyciągnął się jak długi i złapał piłkę. Bramka wisi w powietrzu!

00:17

1:0  59 min
Podejrzanie dużo miejsca w polu karnym Harta miał Cristiano Ronaldo, który podjął błyskawiczną decyzję o oddaniu strzału w kierunku bramki Anglika. Uderzenie było piekielnie mocne, jednak Hart niczym magnes ściągnął ją dokładnie w miejsce, gdzie stał. Portugalczyk na coraz lepszej drodze do zdobycia gola.

22:04

1:0  61 min
A jednak! Pellegrini widział dokładnie to samo, co tysiące widzów przed telewizorami, czyli kompletną niemoc Toure. Iworyjczyk zszedł z boiska, a jego miejsce zajął energiczny Raheem Sterling. Wszystko na jedną kartę? Już czas!

22:07

1:0  64 min
Ależ było blisko drugiej bramki! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę główką trafił Bale, a chwilę później do siatki ze spalonego... rękoma trafił Ronaldo. Gorąco pod bramką Harta raz jeszcze!

00:17

Bardzo żałujemy, że na boisku wciąż nie zameldował się ten pan.

22:13

1:0  70 min
Prośby zostały wysłuchane! Nigeryjski joker zmienił Jesusa Navasa i przez końcowe dwadzieścia kilka minut postraszy Keylora Navasa. City musi zdecydowanie ruszyć do przodu, a pomóc mają w tym świeże nogi Sterlinga i właśnie Iheanacho. Przed chwilą pierwszy z nich szczęśliwie minął Carvajala, jednak w porę Hiszpana zaasekurował Pepe.

22:14

:)

22:21

1:0  77 min
Nerwowo między zawodnikami obu zespołów. W poczynania przyjezdnych wkrada się frustracja, bo czasu zaczyna brakować. Akcję indywidualną próbował przeprowadzić Lucas Vasquez, który próbował przedryblować dwóch rywali i zabrakło mu naprawdę niewiele. Strzał skrzydłowego Realu został zablokowany.

22:25

1:0  82 min
Dwie nieudane akcje Sterlinga. Angielski skrzydłowy nie jest tym zawodnikiem, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu czarował za plecami Luisa Suareza w barwach Liverpoolu. Manchesterowi City potrzeba tutaj impulsu, jednak perspektywa akcji bramkowej jest niezwykle odległa. Do końca nieco ponad dziesięć minut.

22:26

1:0  83 min
Brutalny atak Vasqueza, który sfaulował szarżującego Sterlinga. City miało rzut wolny blisko bramki Navasa, to właśnie stałe fragmenty mogły być mocną stroną bezradnych The Citizens, jednak De Bruyne posłał piłkę w boczną siatkę.

22:32

1:0  89 min
Strzał wreszcie oddał Sergio Aguero! Przejęcie Fernandinho i szybka akcja The Citizens: piłka trafiła do Argentyńczyka, który na dwudziestym metrze nie zastanawiał się, tylko huknął w stronę dalszego słupka Navasa. Było blisko! Zadrżały serca fanów Realu za bramką.

22:33

1:0  90 min
Ale tupet ma Keylor Navas! Kostarykanin wybiegł z bramki by wybić piłkę, uczynił to na raty dwukrotnie ścierając się z zawodnikami City. Bramkarz Realu wracał kuśtykając i służby medyczne muszą udzielić mu pomocy.

22:36

Kontratak Realu z Kovaciciem w roli głównej, jednak wszystko wyjaśnił Hart. Sekundy dzielą nas od końcowego gwizdka!

22:38

KONIEC! REAL W FINALE!

22:39

Królewscy skromnie, ale po ciężkim boju ogrywają Manchester City 1:0! Gareth Bale uderzył z ostrego kąta i to wystarczyło. Zespołowi z Anglii brakowało wiary i umiejętności: nie stworzyli oni zbyt wielu szans, a w końcówce nie potrafili przycisnąć rywala do muru i rzucić wszystko na jedną kartę. W finale zobaczymy więc derby Madrytu, czyli powtórkę finału z roku 2014.