Pogoń Baltica Szczecin w finale PGNiG Superligi!

Piłka ręczna

Na rozstrzygnięcie tej pasjonującej serii musieliśmy czekać aż do meczu numer pięć. Pogoń Baltica Szczecin ostatecznie ograła Vistal Gdynia 24:21 i zagra w finale rozgrywek z MKS-em Selgros Lublin. Rywalizacja do trzech zwycięstw po wielkich emocjach padła łupem mistrzyń sezonu zasadniczego.

Wreszcie poznaliśmy zwycięzcę niezwykle zaciętej rywalizacji decydującej o drugim miejscu w finale PGNiG Superligi kobiet! W meczu numer pięć lepsze okazały się szczypiornistki ze Szczecina, dzięki czemu to Pogoń Baltica zmierzy się z aktualnymi mistrzyniami Polski, MKS-em Selgros Lublin. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego wreszcie dopięła swego i okazała się lepsza od zeszłorocznych finalistek, Vistalu Gdynia.

Decydujące spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry przyjezdnych, a sygnał do ataku dała wchodząca z drugiej linii Emilia Galińska. Minimalne prowadzenie zawodniczek z Gdyni utrzymywało się blisko dwadzieścia minut, bo wówczas coraz bardziej do głosu dochodziły gospodynie. Świetna gra w defensywie i seria bramek pozwoliły Monice Głowińskiej rzucić bramkę na 10:8. Przewagę tą szybko jednak ubrane na biało zawodniczki roztrwoniły, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 12:12.

Pierwsze minuty drugiej połowy były grą błędów i mało skutecznych ataków. Świetnie spisywały się również bramkarki obu zespołów, a za kluczowy moment uznać możemy obroniony przez Martynę Wierzbicką rzut karny Moniki Kobylińskiej przy stanie 17:16 dla Pogoni na kwadrans przed końcem. Gospodynie odskoczyły na trzy bramki i utrzymały, a momentami nawet powiększały przewagę, kończąc rywalizację półfinałową i meldując się w finale.

Zarówno w ostatnim meczu, jak wręcz całej półfinałowej rywalizacji zawiodła liderka Vistalu, Monika Kobylińska. W końcówce spotkania numer pięć reprezentantka Polski do siatki nie mogła trafić z najłatwiejszych nawet sytuacji. Bramka Pogoni była jak zaczarowana! Po zwycięstwie 24:21 hegemonię Selgrosu spróbuje więc w wielkim finale przerwać Pogoń Baltica Szczecin.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:21 (12:12)

Bramki dla Pogoni: Moniky Bancilon 10, Monika Koprowska 4, Katarzyna Sabała 3, Monika Głowińska 2, Kamila Szczecina 2, Aleksandra Zimny 1, Daria Zawistowska 1, Hanna Jaszczuk 1

Bramki dla Vistalu: Emilia Galińska 7, Monika Kobylińska 5, Magda Stanulewicz 3, Aleksandra Dorsz 2, Patrycja Mateli 2, Dunja Tasic 1, Gabriela Urbaniak 1

awans: Pogoń (3:2)