Pride Gaming zagra w RGN Pro Series 2016

E-sport
Pride Gaming zagra w RGN Pro Series 2016

W otwartych kwalifikacjach do turnieju RGN Pro Series 2016 udział wzięła jedna z bardziej znanych na polskim podwórku drużyn Counter-Strike: Global Offensive - Pride Gaming. Piotr 'morelz' Taterka i spółka w finale zmagań musieli stawić czoła Arcade.gg, które ostatecznie pokonali na wszystkich trzech rozgrywanych mapach. Tym samym naszych rodaków będziemy mogli oglądać w finałowej części rozgrywek.

Jedna z czołowych polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive - Pride Gaming wygrała otwarte kwalifikacje do rozgrywek RGN Pro Series 2016 i tym samym możemy być pewni ich występów w finałowym etapie tych zawodów. Wydarzenie to, co prawda nie sytuuje się zbyt wysoko w rankingu pod względem prestiżu, lecz na pewno zrzesza wiele uznanych na światowym e-sportowym rynku marek. 

W finale kwalifikacyjnych zmagań Polacy zmierzyli się z Rosyjską formacją Arcade.gg. Nasi przystąpili do tego starcia ze stratą jednej mapy, z racji tego, że awansowali oni z dolnej części bracket'u. Jak się okazało, nie przeszkadzało to wcale Piotrowi 'morelzTaterce i jego kompanom, którzy najpierw wygrali na mapie de_mirage po zaciętej walce i dogrywce wynikiem 22:20. Następną lokacją była de_cache i tutaj pojedynek miał bardzo jednostronny charakter ze wskazaniem oczywiście na biało-czerwonych, którzy nie pozwalali rywalom praktycznie na nic i wygrali aż 16:4. Wszystko zatem musiało rozstrzygnąć się na de_overpassRównież i tutaj o swojej klasie dali znać zawodnicy PRIDE, którzy zwyciężyli 16:11. To oznaczało pewny awans polskiej ekipy.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze