World Tour: Kądzioła i Szałankiewicz w 1/8 finału w Soczi

Siatkówka
World Tour: Kądzioła i Szałankiewicz w 1/8 finału w Soczi
fot. PAP

Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowali do 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Soczi. W barażach zagrają trzy inne polskie pary.

Kądzioła i Szałankiewicz najpierw pokonali reprezentantów gospodarzy Olega Stojanowskiego i Artema Jarzutkina, a później Estończyków Kustiego Noelvaka i Marta Tiisaara (oba mecze 2:0). Na zakończenie fazy grupowej ulegli Austriakom Clemensowi Dopplerowi i Alexandrowi Horstowi 1:2, ale i tak uplasowali się na pierwszej pozycji i zakwalifikowali się bezpośrednio do 1/8 finału.

W barażach będą musieli zagrać Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) oraz Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź). Obie polskie pary wygrały tylko po jednym spotkaniu w swoich grupach.

W rywalizacji kobiet przez baraże będą musiały przebrnąć także Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin), choć one w fazie grupowej pokonały dwie pary rywalek. O miejsce w 1/8 finału zagrają z Finkami Riikką Lehtonen i Taru Lahti. Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin) przegrały wszystkie mecze w grupie E i odpadły z turnieju.

Faza pucharowa rozpocznie się w piątek, a finały zaplanowano na niedzielę.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze