Były rozgrywający ZAKSY zmienił pozycję! Teraz będzie atakującym

Siatkówka
Były rozgrywający ZAKSY zmienił pozycję! Teraz będzie atakującym
fot. Cyfrasport

Każdy sportowiec w pewnym momencie czuje zawodowe wypalenie. Jak się okazało można je poczuć w stosunkowo młodym wieku! 24-letni Nimir Abdel Aziz, były rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, postanowił... zmienić pozycję! Od przyszłego sezonu będzie więc atakującym!

Holender gra zawodowo w siatkówkę od 2009 roku. Zaczynał jako rozgrywający i raczej spełniał się w tej roli, lecz po kilku latach doszedł do wniosku, że czas na zmiany. Abdel Aziz spróbuje więc swoich sił jako... atakujący! Jego aktualny klub francuski Stade Poitevin Poitiers nie widzi w tym problemu i z chęcią przetestuje jego ukryte umiejętności. Przynajmniej zaoszczędzi ne tej pozycji...

Może to być fatalna informacja dla reprezentacji Holandii, która straci swojego rozgrywającego chwilę po tym, jak z gry w kadrze zrezygnował przyjmujący Dick Kooy. Biorąc pod uwagę zbliżającą się Ligę Światową oraz eliminacje mistrzostw Europy, selekcjoner Gido Vermuelen może mieć poważny ból głowy.

A wracając jeszcze do Abdel Aziza - trudno wyobrażać sobie, by w najbliższym czasie miał otrzymać powołanie do kadry. Może za jakiś czas, kiedy błyśnie czymś spektakularnym... Sam zainteresowany na razie nie skomentował swojego zaskakującego wyboru.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie