Największym faworytem spośród naszych zawodników do zwycięstwa jest dyskobol Piotr Małachowski. Mistrz świata z Pekinu triumfował w tych zawodach już trzykrotnie, w tym w zeszłym roku. Powoli do głosu w tej dyscyplinie dochodzi  jego młodszy kolega Robert Urbanek. Największym nieobecnym będzie zapewne Robert Harting. Niemiec leczy kontuzje i sezon rozpocznie dopiero na początku sierpnia.

 

W trójskoku biało-czerwonych barw broniła będzie Anna Jagaciak. Po udanym sezonie halowym czas na olimpijską kwalifikację. Polka będzie miała jednak poważną konkurencję.  W Dausze pojawią się m.in. dwukrotna mistrzyni świata Kolumbijka Caterine Ibarguen oraz mistrzyni olimpijska Kazaszka Olga Rypakowa.

 

Ponadto w Katarze wystąpią Paulina Guba w pchnięciu kulą, Sofia Ennaoui w biegu na 800 m oraz sztafeta mężczyzn 4x400 m. W tym roku zwycięzcy konkurencji w poszczególnych zawodach otrzymają dziesięć punktów (dotychczas cztery) i 10 tys. dolarów. Punkty zbierają zawodnicy pierwszej szóstki, a nie jak w pierwszych sześciu edycjach tylko ci, co stanęli na podium.

 

Transmisja z mitingu Diamentowej Ligi w Dausze od 18.00 w Polsacie Sport. Komentują: Przemysław Iwańczyk i Artur Partyka