ME w wioślarstwie: Polskie osady w finałach

Inne
ME w wioślarstwie: Polskie osady w finałach
fot. Cyfrasport

Trzy polskie osady zapewniły sobie już w piątek miejsca w finałach A wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu nieopodal Berlina. O medale powalczą na pewno Martyna Mikołajczak w jedynkach wagi lekkiej, a także kobieca czwórka podwójna i męska ósemka.

Mikołajczak uzyskała w przedbiegu czas 8.25,820 i przegrała tylko z Dunką Rungeają Holmegaard (8.23,990). Polka uzyskała jednak dopiero piąty rezultat - szybsze od niej w drugim wyścigu tej fazy były reprezentantki Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. W tej konkurencji wystartowało 10 zawodniczek.

 

Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska były najszybsze w swoim przedbiegu. Brązowe medalistki w czwórkach podwójnych sprzed roku z Poznania uzyskały też najlepszy czas (6.39,160) ze wszystkich ośmiu osad. Drugi wyścig, z rezultatem o niespełna sekundę gorszym, wygrały Niemki.

 

Męska ósemka musiała uznać wyższość tylko osady z Wielkiej Brytanii, natomiast w drugim przedbiegu lepszy czas uzyskali także Niemcy. Prawdopodobnie to właśnie te dwie ekipy rozstrzygną między sobą walkę o złote i srebrne medale. Biało-czerwoni, którzy szykują się na ostatnie regaty kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich, popłynęli w składzie: Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski i sternik Daniel Trojanowski.

 

Do półfinału dwójek podwójnych wagi lekkiej awansowały brązowe medalistki z Poznania Weronika Deresz i Joanna Dorociak, a także mężczyźni rywalizujący w tej konkurencji - Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski. W tej fazie popłyną również Rafał Hejmej i Bartosz Zabłocki (dwójka bez sternika).

 

W sobotę w repasażach wystartują: czwórka podwójna (Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski), dwójka bez sternika wagi lekkiej (Przemysław Stasiewicz i Przemysław Borchardt) oraz czwórka bez sternika wagi lekkiej (Paweł Ciężkowski, Tomasz Zagórski, Łukasz Siemion, Jerzy Kowalski).

 

W piątek po południu o zachowanie szans medalowych powalczą jeszcze dwójka bez sterniczki (siostry Anna i Maria Wierzbowskie oraz dwójka podwójna (Adam Wicenciak i Dominik Czaja).

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze