Pociągi Eurostar bez alkoholu podczas Euro 2016

Piłka nożna
Pociągi Eurostar bez alkoholu podczas Euro 2016
fot. PAP

Operator sieci kolejowej Eurostar planuje podczas piłkarskich mistrzostw Europy we Francji, rozpoczynających się 10 czerwca, wprowadzić w niektórych pociągach całkowity zakaz spożywania alkoholu.

"Podczas turnieju planujemy wprowadzić dwa poziomy usług związanych z alkoholem. W pierwszym będzie ich całkowity zakaz sprzedaży, a nawet spożywania, w drugim dostęp ma zostać ograniczony" - potwierdził rzecznik prasowy Eurostar.

 

Przedstawiciel operatora dodał, że szczególnie w niektórych pociągach między Londynem a miastami francuskimi, w których będą rozgrywane mecze, napoje alkoholowe nie będą sprzedawane. Gdy jednak graniczne służby kontrolne je znajdą, będą miały obowiązek natychmiastowej konfiskaty.

 

"Ograniczenia będą wprowadzane tylko w określonych dniach i godzinach, pasażerowie będą o tym wcześniej, jeszcze przed podróżą, powiadamiani" - wyjaśnił rzecznik.

 

Ograniczenie sprzedaży alkoholu w pociągach Eurostar nie jest nowością, było już wprowadzane w latach ubiegłych m.in. w sezonie zimowym, gdy trwa sezon narciarski oraz wtedy, gdy Anglia gra w rugby z Francją w Paryżu.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie