Rajdowe ME: Greckie kwalifikacje dla Kajetanowicza

Moto
Rajdowe ME: Greckie kwalifikacje dla Kajetanowicza
fot. PAP

Broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) wygrał w piątek kwalifikacje do Rajdu Akropolu, trzeciej rundy mistrzostw Europy. Rok temu Kajetanowicz zwyciężył na trasach w Grecji.

Drugi czas zanotował Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) tracąc do lidera 0,095 s, a trzeci niespodziewanie Łotysz Ralfs Sirmacis (Skoda Fabia R5) - strata 1,732 s.

 

Przed startem w Grecji Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem prowadzą w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy. Mają 22 punkty przewagi nad Łukjaniukiem.

 

"Było dość spokojnie, kwalifikacje to tylko cztery kilometry. Atakowałem, ale droga po zerówkach nie była czysta. Mam dobre wyczucie, ale odcinki są całkiem inne niż rok temu. Musimy sprawdzić pogodę, co jest bardzo ważne przy doborze opon" - powiedział rajdowy mistrz Europy.

 

Bardzo dobrze w kwalifikacjach wypadł w ERC2 Wojciech Chuchała (Subaru Impreza), rajdowy mistrz Polski w 2014 roku. Na kamienistej trasie Akropolu miał piąty czas, do Kajetanowicza stracił niewiele ponad 4 s.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze