Gala w Tarnowie: Sęk miał problemy, ale wypunktował Machtiejenkę

Sporty walki

Dariusz Sęk (26-2-1, 8 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jewgienija Machtiejenkę (6-4, 5 KO) w walce wieczoru na gali w Tarnowie. Poza tym kolejne zwycięstwa odnieśli Michał Syrowatka (15-1, 4 KO) oraz Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO)

Polak zapowiadał, że Ukrainiec będzie cierpiał w ringu po tym, czego dopuścił się na ceremonii ważenia. Przypomnijmy, że w piątek doszło do małej przepychanki między zawodnikami, którą sprowokował Machtiejenko. - Będę go bił, niech nie zapomina, że już go pokonałem - powiedział pięściarz z Tarnowa. Mógł się jednak zdziwić, bo od pierwszych rund było widać, że jego przeciwnik jest bardzo dobrze przygotowany i tak łatwo się nie podda.

 

Ciosy Machtiejenki sporo ważyły, o czym z pewnością przekonał się Sęk, który nie spodziewał się takiego oporu ze strony rywala. Mimo wielu problemów ostatecznie doszło do werdyktu sędziowskiego, a ci nie mieli wątpliwości: Polak wygrał jednogłośnie tę walkę. - Wiedziałem, że to twardy zawodnik, ale nie jego dyspozycją jestem zaskoczony, ale tylko swoją. Nie oceniam jej dobrze - podsumował. Kibice przez wszystkie osiem rund starali się zmotywować swojego ulubieńca i ostatecznie mogą być zadowoleni ze zwycięstwa.

 

Na gali w Tarnowie kolejne zwycięstwo dopisała Ewa Piątkowska, która po twardej i bardzo ciekawej walce pokonała Karinę Kopińską. Obie zawodniczki stworzyły naprawdę interesujące widowisko, które na punkty wygrała "Tygrysica". Także na dystansie zwycięsko ze swojego starcia wyszedł Michał Syrowatka, który wypunktował Andrieja Starliarczuka.

 

Trzecie zwycięstwo w karierze zapisał na koncie także obiecujący półciężki Paweł Stępień.

 

Wyniki gali w Tarnowie:

 

Robert Świerzbiński pokonał techniczną decyzją sędziów Ilję Kharalamau (49-46, 49-46, 48-48)
Paweł Stępień pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Dariusza Grajdka.
Przemysław Opalach pokonał jednogłośnie na punkty Ericlesa Torresa Marina (59-54, 59-55, 59-54)
Ewa Piątkowska pokonała jednogłośnie na punkty (58-56, 60-54, 59-55) Karinę Kopińską
Michał Syrowatka pokonał jednogłośnie na punkty Andreia Starliarczuka (59-54, 60-53, 60-53)
Dariusz Sęk pokonał jednogłośnie na punkty Jewgienija Machtiejenkę (77-75, 77-75, 78-74)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze