ME w wioślarstwie: Srebrny medal Polek w Brandenburgu

Inne
ME w wioślarstwie: Srebrny medal Polek w Brandenburgu
fot. Cyfrasport

Kobieca czwórka podwójna w składzie: Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska zdobyła srebrny wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu w rywalizacji czwórek podwójnych. Zwyciężyły Niemki, a trzecie były Ukrainki.

Polki uzyskały czas 7.18,530 i straciły do triumfatorek nieco ponad cztery sekundy. Ukrainki miały wynik o ok. 2,5 sekundy gorszy od biało-czerwonych.

 

Polska czwórka podwójna ma już pewne miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, wywalczone na ubiegłorocznych mistrzostwach świata we francuskim Aiguebelette. Zajęła tam czwartą pozycję. Z kolei przed rokiem na ME w Poznaniu zdobyła brązowy medal.

 

W Brandenburgu wcześniej na najniższym stopniu podium w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej stanęły Weronika Deresz i Joanna Dorociak. Zawodniczki WTW Warszawa również mają już zapewnione miejsce w Rio, podobnie jak startujący w tej samej konkurencji Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski, którzy w swoim finale zajęli czwarte miejsce. Z kolei w jedynkach wagi lekkiej piąta była Martyna Mikołajczak.

 

Biało-czerwoni opuszczą Niemcy tylko z dwoma medalami, ponieważ swojej szansy w ostatnim wyścigu nie wykorzystała męska ósemka. Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak i sternik Daniel Trojanowski dopłynęli do mety na piątej pozycji. Zwyciężyli Niemcy, przed Rosjanami i Brytyjczykami.

 

W Niemczech nie startowały mistrzynie Starego Kontynentu w dwójkach podwójnych z ubiegłego roku. Magdalena-Fularczyk Kozłowska i Natalia Madaj nie próbowały obronić tytułu z powodu kontuzji tej pierwszej.

 

Następne ważne zawody rozpoczną się 22 maja w Lucernie. Będzie to ostatnia szansa dla Europejczyków na uzyskanie kwalifikacji olimpijskich. Po krótkiej przerwie w tej szwajcarskiej miejscowości rozegrana zostanie druga runda Pucharu Świata.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze