PGNiG Superliga: Remis po dwóch meczach finału

Piłka ręczna

W drugim meczu finałowym PGNiG Superligi piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pokonały Selgros Lublin 29:17. Pierwsze spotkanie zakończyło się sukcesem obrończyń tytułu, więc po dwóch finałowych bojach stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) wynosi 1-1.

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica wygrały rundę zasadniczą ekstraklasy, rywalizacja o mistrzostwo kraju rozpoczęła się więc w Szczecinie. W pierwszym finałowym boju gospodynie uległy ekipie Selgros Lublin 22:25, choć do przerwy pewnie prowadziły 13:9.

Drugie spotkanie finałowe rozpoczęło się od miażdżącej przewagi gospodyń, które dzięki dobrej postawie Adrianny Płaczek w bramce i skutecznym kontratakom szybko wypracowały sobie przewagę. Właśnie po skutecznej kontrze Darii Zawistowskiej gospodynie prowadziły w 6. minucie 4:0, po dziesięciu minutach było już 6:1. Gospodynie utrzymywały dystans (10:5, 13:7), choć mogły prowadzić jeszcze wyżej, bo Jekaterina Dżukiewa zdołała obronić rzuty karne wykonywane przez Monikę Koprowską i Aleksandrę Zimny. Kapitalny rzut Patrycji Królikowskiej ustalił wynik po trzydziestu minutach na 14:9.

W drugiej połowie pierwszego meczu gospodynie roztrwoniły podobną przewagę, tym razem nie pozwoliły sobie na dekoncentrację. Pewnie utrzymywały przewagę: w 40. minucie, po trafienu Patrycji Królikowskiej prowadziły 18:11. W końcówce mistrzynie Polski popełniały coraz więcej błędów i nie były już w stanie odrobić strat.

Szczecinianki wyrównały stan finałowej rywalizacji (do trzech zwycięstw) na 1-1. Dwa następne mecze odbędą się w Lublinie.