Polacy za granicą: Lewandowski mistrzem, dramat Milika

Robert Lewandowski wraz z kolegami z Bayernu Monachium świętował w ten weekend zdobycie mistrzostwa Niemiec. Polski napastnik zdobył dwie bramki i jest również bliski wywalczenia korony króla strzelców Bundesligi. W zupełnie innym nastroju zakończył sezon Arkadiusz Milik, jego Ajax Amsterdam rzutem na taśmę przegrał z PSV Eindhoven walkę o mistrzostwo Holandii.

Marcin Wasilewski zaprezentował się w barwach Leicester City w wygranym 3:1 meczu z Evertonem. Drużyna Polaka już w miniony poniedziałek miała zagwarantowane mistrzostwo Anglii.

Bramki dla swoich drużyn zdobyli: Robert Lewandowski (dwie), Janusz Gol i Adrian Mierzejewski. Dla odmiany Artur Boruc popisał się obroną rzutu karnego w spotkaniu z West Bromwich Albion.

ANGLIA

Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut, obroniony karny w meczu z West Bromwich Albion (1:1)

Łukasz Fabiański (Swansea City) –  90 minut w meczu z West Ham (4:1)

Marcin Wasilewski (Leicester City) –  90 minut w meczu z Evertonem (3:1)

Bartosz Białkowski (Ipswich Town) –  90 minut w meczu z Derby (1:0)

Tomasz Kuszczak (Birmingham City) –  poza kadrą na mecz z Cardiff (1:1).

ARABIA SAUDYJSKA

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – 90 minut, 1 bramka (68. minuta) w meczu z Al-Ittihad FC (5:0).

CYPR

Adam Marciniak (AEK Larnaka) – na ławce rezerwowych w meczu z APOEL Nikozja (0:2)

Mateusz Tadul (AEK Larnaca) – na ławce rezerwowych w meczu z APOEL Nikozja (0:2)

Mateusz Piątkowski (APOEL Nikozja) – na ławce rezerwowych w meczu z AEK Larnaka (2:0)

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – na ławce rezerwowych w meczu z Paphos (1:0)

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – na ławce rezerwowych w meczu z Paphos (1:0).

DANIA

Kamil Wilczek (Brøndby) –  mecz z Nordsjaelland w poniedziałek (godzina 19.00)

FRANCJA

Kamil Grosicki (Rennes) – na ławce rezerwowych w meczu z Montpellier (0:2).

HISZPANIA

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – poza kadrą na mecz z Granadą (1:4)

Cezary Wilk (Real Zaragoza) – poza kadrą na mecz z Athletic Bilbao B

HOLANDIA

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – zmieniony w 66. minucie meczu z De Graafschap Doetinchem (1:1)

Filip Kurto (Excelsior Rotterdam) – poza kadrą na mecz z SC Cambuur (2:0)

Wojciech Golla (NEC Nijmegen) –  na ławce rezerwowych w meczu z Feyenoordem (0:1)

Oskar Zawada (Twente) –  poza kadrą na mecz z Vitesse (2:2)

Filip Bendarek (FC Utrecht) –  90 minut w meczu z AZ Alkmaar (1:3)

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – poza kadrą na mecz z Ajaksem Amsterdam (1:1).

NIEMCY

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut, 2 bramki (15-karny, 32) i żółta kartka w meczu z Ingolstadt (2:1)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – poza kadrą na mecz z  Eintrachtem Frankfurt (0:1)

Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – na ławce rezerwowych w meczu z Mainz (1:3)

Paweł Olkowski (1.FC Koeln) – na ławce rezerwowych w meczu z Werderem Brema (0:0)

Artur Sobiech (Hannover 96) – zmieniony w 76. minucie meczu z Hoffenheim (1:0)

Eugen Polanski (Hoffenheim) – zmieniony w 53. minucie, żółta kartka w meczu z Hannover 96 (0:1)

Łukasz Załuska (SV Darmstadt) – na ławce rezerwowych w meczu z Herthą (2:1)

Sebastian Boenisch (Leverkusen) – poza kadrą na mecz z Borussią Monchengladbach (1:2)

Rafał Gikiewicz (Eintracht Brunszwik) –  na ławce rezerwowych w meczu z VfL Bochum (3:2)

Adam Matuszczyk (Eintracht Brunszwik) –  90 minut, żółta kartka w meczu z VfL Bochum (3:2)

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – poza kadrą na mecz z Greuther Fürth (3:1)

Mateusz Klich (Kaiserslautern) –  na ławce rezerwowych w meczu z Greuther Fürth (3:1)

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – poza kadrą na mecz z MSV Duisburg (2:2)

Piotr Ćwielong (Bochum) – poza kadrą na mecz z Eintrachtem Brunszwik (2:3)

Waldemar Sobota (St. Pauli) –  wszedł w 57. minucie meczu z 1 FC Nurnberg (0:1).

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (Estoril) – mecz z Arouca w poniedziałek (21.00)

Maciej Makuszewski (Vitoria Setubal) – 90 minut w meczu ze Sporting CP (0:5).

ROSJA

Maciej Rybus (Terek Grozny) – 90 minut w meczu z CSKA Moskwa (0:1)

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – poza kadrą na mecz z CSKA Moskwa (0:1)

Janusz Gol (Amkar) – 90 minut, 1 bramka (4. minuta) w meczu z Uralem (1:1)

TURCJA

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – na ławce rezerwowych w meczu z Bursasporem (3:3)

Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor) – na ławce rezerwowych w meczu z Trabzonsporem (0:6).

UKRAINA

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – mecz z Metałurgiem Zaporoże nie odbył się (walkower dla Dynamo)

WŁOCHY

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut meczu z Chievo (3:0)

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) –  poza kadrą na mecz z US Palermo (0:0)

Kamil Glik (Torino) – na ławce rezerwowych w meczu z Napoli (1:2)

Paweł Wszołek (Hellas Werona) – 90 minut meczu z Juventusem Turyn (2:1)

Dominik Furman (Hellas Werona) – na ławce rezerwowych w meczu z Juventusem Turyn (2:1)

Piotr Zieliński (Empoli) – zmieniony w 82. minucie meczu z Interem Mediolan (1:2)

Łukasz Skorupski (Empoli) – poza kadrą na mecz z Interem Mediolan (1:2)

Thiago Cionek (Palermo) –  90 minut, żółta kartka w meczu z Fiorentiną (0:0)

Bartosz Salamon (Cagliari) – wszedł w 84. minucie meczu z Bari (3:0)

Tomasz Kupisz (Brescia) – mecz ze Spezia Calcio w poniedziałek (20.30).