Rio 2016: Polscy wolniacy nie zdobyli kwalifikacji w Stambule

Sporty walki
Rio 2016: Polscy wolniacy nie zdobyli kwalifikacji w Stambule
fot. PAP/EPA.

Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) w wadze 57 i Krystian Brzozowski (AKS Namysłów) w 74 kg zajęli w Stambule trzecia miejsca w ostatnim zapaśniczym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Rio de Janeiro w stylu wolnym. Awans wywalczyli tylko finaliści sześciu kategorii olimpijskich.

Bieńkowski w walce o trzecią lokatę pokonał Hikmatułło Wolidowa z Tadżykistanu 4:2. Turniej rozpoczął od zwycięstwa w 1/8 finału nad Szwajcarem Randy Vockiem 10:0. W ćwierćfinale przegrał z późniejszym triumfatorem, reprezentantem Turcji Sulejmanem Alim 0:6. W repesażu Polak wygrał przez poddanie z Anatoli Burniauem z Mołdawii.

 

Brzozowski zwyciężył kolejno Asmage Castelly'ego z Haiti 15:4, Azamata Sufijewa z Tadżykistanu 7:2 i przy remisie 1:1 Daisunga Kima z Korei Płd. W półfinale musiał uznać wyższość późniejszego, drugiego zawodnika turnieju Taimuraza Naskidasevy z Hiszpanii przegrywając na łopatki. W walce o trzecie miejsce zawodnik z Namysłowa wygrał przy remisie 2:2 z Urugwajczykiej Dylanem Pintado.

 

W sumie biało-czerwoni uzyskali osiem kwalifikacji - cztery wśród kobiet oraz tyle samo w stylu wolnym. Po raz pierwszy w historii w igrzyskach zabraknie Polaków w stylu klasycznym. W dotychczasowych startach wywalczyli 25 medali olimpijskich.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze