Ekstraklasa: Wisła Kraków przygotowuje się już do nowego sezonu

Piłka nożna
Ekstraklasa: Wisła Kraków przygotowuje się już do nowego sezonu
fot. PAP

Piłkarze Wisły Kraków, którzy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają zapewniony ekstraklasowy byt, przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczną 13 czerwca - poinformował trener krakowian Dariusz Wdowczyk.

"Wszystko jest już zaplanowane, rozpisane. Wszystkie treningi i większość sparingów odbędzie się w Myślenicach. Mamy już potwierdzone trzy gry kontrolne na pięć, które chcemy rozegrać” - powiedział Wdowczyk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Rywalami „Białej Gwiazdy” w przerwie letniej będą m.in. Ruch Chorzów i Rużomberok (Wdowczyk nie pamiętał trzeciego przeciwnika).

"W przerwie letniej będziemy chcieli rozstać się Witalijem Bałaszowem i Rafaelem Crivellaro. Są to zawodnicy, którzy mają ważne kontrakty z Wisłą, ale mają wolną rękę w poszukiwaniu nowym klubów. Kończy się kontrakt Emmanuelowi Sarkiemu, który nie będzie przedłużony. Jeśli chodzi o Arkadiusza Głowackiego, to prowadzimy z nim rozmowy. Jestem za tym, aby został z nami na kolejny sezon” - powiedział opiekun krakowian.

Dodał, że są prowadzone rozmowy, aby pozostał w Wiśle Rafał Wolski. Już wcześniej ogłoszono, że w sezonie 2016/17 piłkarzami Wisły nadal będą Paweł Brożek i Rafał Boguski.

Wdowczyk zapewnił, że we wtorkowym meczu ze Śląskiem Wrocław nie będzie większych zmian w podstawowej jedenastce w porównaniu do ostatniego spotkania.

"Będzie jedna zmiana, ale nie powiem teraz jaka" - zauważył opiekun krakowian.

Szkoleniowiec przyznał, że cel podstawowy, czyli utrzymanie się, został zrealizowany, ale jego drużyna ma walczyć o najlepsze miejsce w końcowej tabeli grupy spadkowej.

Pojedynek z ekipą z Dolnego Śląska będzie ostatnim meczem wiślaków na swoim stadionie w sezonie 2015/16. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Mecz Wisły ze Śląskiem zostanie rozegrany we wtorek o godz. 20.30. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Krakowie w tym sezonie "Biała Gwiazda" zwyciężyła 4:2.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze