Lewandowski znów doceniony przez ekspertów

Magazyn "Kicker" umieścił Roberta Lewandowskiego w jedenastce 33. kolejki Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski zdobył dla Bayernu Monachium dwie bramki w wygranym 2:1 meczu z FC Ingolstadt. Te trafienia przypieczętowały zdobycie tytułu mistrza Niemiec przez ekipę z Bawarii.

Robert Lewandowski po raz ósmy w tym sezonie został w ten sposób wyróżniony przez redaktorów "Kickera". W spotkaniu z FC Ingolstadt strzelił dwa gole: pierwszego - w 15. minucie z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Francku Riberym; drugiego - w 32. minucie po zagraniu Xabi Alonso. Polski napastnik w końcówce spotkania został ukarany żółtą kartką za faul, a ze swój występ otrzymał wysoką notę "2", w ekipie zwycięzców równie dobrze oceniono jedynie Philippa Lahma (również znalazł się w "11" kolejki) oraz Javi Martineza.

Piłkarze Bayernu Monachium po tym spotkaniu świętowali czwarty z rzędu tytuł mistrza Niemiec. Robert Lewandowski znacząco się do tego triumfu przyczynił: zagrał w 31 spotkaniach, w których zdobył 29 bramek. Polak najprawdopodobniej sięgnie w tym sezonie również po koronę króla strzelców Bundesligi, przed ostatnią kolejką gier ma cztery gole przewagi nad drugim w klasyfikacji Pierre-Emerick Aubameyangiem.