Plany budowy aren sportowych są w większości przypadków rozłożone na etapy, bo dostępność funduszy unijnych na tego typu inwestycje jest w nowej perspektywie znacznie mniejsza niż poprzednio - czytamy na portalsamorzadowy.pl.

 

Nowoczesne obiekty na kilkanaście tysięcy widzów posiadają Kraków, Bydgoszcz, Wrocław, Trójmiasto, Łódź, Kielce, Szczecin, Częstochowa, Toruń. Katowice mają Spodek, a Poznań Arenę. Starsze obiekty, takie jak wspomniana Arena, przegrywają jednak konkurencję z tymi najnowszymi. W Poznaniu od dawna nie odbywają się duże imprezy sportowe, ostatnią był EuroBasket w 2009 roku. Stolica Wielkopolski nie znalazła się potem wśród miast-organizatorów mistrzostw świata w siatkówce czy mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

 

Jak od lat powtarzają ekonomiści, zbudowanie hali czy stadionu to tylko część zadania, równie trudne, a może i trudniejsze jest sprawienie, żeby obiekt „żył” i potrafił na siebie zarobić. Jakie plany budowy obiektów sportowych mają włodarze Warszawy, Łodzi, Radomia, Płocka, Sosnowca i kilku innych polskich miast? Szczegóły na portalsamorzadowy.pl.