Rio 2016: Prace w wiosce olimpijskiej czasowo przerwane

Inne
Rio 2016: Prace w wiosce olimpijskiej czasowo przerwane
fot. PAP/EPA

Prace budowlane w wiosce olimpijskiej w Rio de Janeiro zostały czasowo przerwane. Decyzję podjął miejscowy inspektor pracy, który stwierdził nieprawidłowości w zakresie warunków pracy i bezpieczeństwa.

"Prace zostały zawieszone, gdyż na placu budowy wykryliśmy miejsca, gdzie istniało ryzyko upadku i śmierci pracowników. Podczas inspekcji znaleźliśmy niezabezpieczone głębokie wykopy" - napisał w raporcie po kontroli szef miejscowej inspekcji pracy Robson Leite.

Przerwano także prace przy budowie wieży telewizyjnej w Parku Olimpijskim. Tam zastrzeżenia dotyczyły służb ochrony, które nie zabezpieczały w odpowiedni sposób placu budowy.

Zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na budowie dotyczyły także innych rejonów wioski olimpijskiej. Tam jednak zostały w trybie pilnym usunięte i prace można było kontynuować.

Od 2013 roku już trzynastu robotników poniosło śmierć na budowach obiektów olimpijskich. W trakcie inwestycji przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Brazylii w 2014 roku, w dwunastu miastach-gospodarzach życie straciło osiem osób.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze