Rossard w Asseco Resovii Rzeszów

Siatkówka
Rossard w Asseco Resovii Rzeszów
fot. CyfraSport
Trener Kowal jest w trakcie przebudowywania składu Asseco Resovii

Najlepszy siatkarz ligi francuskiej dołączył do Asseco Resovii Rzeszów. 23-letni przyjmujący oficjalnie podpisał z wicemistrzem Polski roczny kontrakt.

Francuski przyjmujący zastąpi w skladzie wicemistrzów Polski odchodzących Nikołaja Penczewa, Aleksandra Śliwkę i Juliena Lyneela. Rossard urodził się 28 sierpnia 1993 roku w Soisy-sous-Montmorency i do tej pory grał w klubach francuskiej Ligue A. Cztery sezony spędził w Spacer’s de Toulouse. Przez ostatni rok występował w Arago de Sete, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. L’Equipe okrzyknęło go najlepszym graczem sezonu zasadniczego Ligue A.

 

Czy młody zawodnik, który mierzy 193 centymetry może pójśc w ślady Mateusza Miki, który także po doskonałym sezonie w lidze francuskiej został jednym z najważniejszych siatkarzy naszej kadry i podstawą Lotosu Trefla Gdańsk? Zobaczymy na ile Francuz będzie w stanie przebić sie do składu ekipy, która musi łączyć grę w PlusLidze z występami w Lidze Mistrzów. Pewne miejsce w wyjściowej "szóstce" zdaje sie mieć bowiem Marko Ivović, a drugim przyjmującym musi być gracz o stabilnym i pewnym przyjęciu zagrywki.

 

Rossard to więc kolejne wzmocnienie oficjalnie potwierdzone przez klub z Rzeszowa. Wcześniej oprócz Ivovicia umowy podpisali już Gavin Schmitt i Gordon Perrin, a do składu wrócił młody libero Mateusz Masłowski, który grał ostatnio w drużynie SMS PZPS Spała.

MARLE, assecoresovia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze