69-latka pobiła na śmierć 88-latkę podczas meczu Benfiki

Piłka nożna
69-latka pobiła na śmierć 88-latkę podczas meczu Benfiki
fot. PAP

W niedzielę Benfica Lizbona znacznie zbliżyła się do mistrzostwa Portugalii, jednak w cieniu wygranego 2:0 spotkana z Maritimo rozegrała się niezwykle szokująca historia. Otóż niezgoda między biorącymi udział w spotkaniu klubami skłoniła znajdującą się pod opieką psychiatryczną 69-latkę do pobicia laską na śmierć swojej o 20 lat starszej współlokatorki.

Końca dobiega właśnie sezon 2015/2016 ligi portugalskiej, a szansę na kolejną obronę tytułu ma Benfica Lizbona. "Orły" wygrały mecz 33. kolejki z Maritimo 2:0 i po wspaniałej serii 19 zwycięstw w 20 ostatnich meczach z dwoma punktami przewagi nad drugim Sportingiem przystąpią do ostatniego spotkania z Nacionalem na Estadio da Luz. Tam kibice z pewnością będą już gotowi na świętowanie trzeciego z rzędu tytułu mistrza Portugalii, szampany zaś będą się chłodzić.

Gdzieś obok sportowej walki o mistrzostwo rozegrała się niecodzienna tragedia, której bohaterkami zostały kobiety w sile wieku. Otóż niezgoda na linii Maritimo-Benfica wywołała u 69-letniej mieszkanki ośrodka Santa Casa da Misericodia furię, która doprowadziła do pobicia na śmierć jej 88-letniej współlokatorki. Media sugerują, że narzędziem zbrodni objętej opieką psychiatryczną kobiety była... laska, której używała do podpierania się.

Ofiarą została 88-letnia Mariana Vitoria, która była mieszkanką miejscowości Ourique, gdzie doszło do tragedii.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie