Gosia Rdest w TOP 10!

Moto

Zacięta walka o każda pozycję, spektakularne manewry i ogromne emocje - pierwsza runda pucharu Audi Sport TT Cup za nami! Gosia Rdest uplasowała się w dwóch wyścigach kolejno na 6. i 10. miejscu. Triumfatorem Hockenheim został szesnastoletni Sheldon van der Linde.

Za nami weekend obfitujący w ogromne emocje. Po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali zawodnicy Audi Sport TT Cup.  Łącznie mieli cztery wyjazdy na tor: trening, czasówkę i dwa wyścigi.

Gosia Rdest podczas kwalifikacji wywalczyła 9. pozycję  startową do obydwu wyścigów. Jedyna kobieta w stawce, po zaciętej walce i brawurowych manewrach, zajęła 6. miejsce w pierwszym wyścigu. Drugi wyścig ukończyła na 10. pozycji. Gosia Rdest tak podsumowuje pierwsze w tym sezonie starty:

- Cel i założenie na ten weekend zostały w 100% spełnione, bo jechałam z założeniem, że chcę utrzymywać się przez wszystkie sesje w pierwszej dziesiątce. I tak też się stało. Na pewno o wiele lepszy był pierwszy wyścig. Tam trochę się działo. Miałam  kilka ambitnych i agresywnych ataków, które zakończyły się sukcesem – udało mi się wyprzedzić rywali i awansować o trzy lokaty. W drugim wyścigu niestety na samym początku źle traktowałam opony. Jechałam zbyt agresywnie, przez co później pojawiła się podsterowność i nie byłam już w stanie kręcić konkurencyjnych czasów, stąd włąsnie obrona mojej pozycji i spadek na dziesiątą lokatę. Tak czy inaczej jestem naprawdę bardzo, bardzo zadowolona z tego dobrego otwarcia sezonu. Dziękuję bardzo kibicom, za to, że byli ze mną, że tak licznym gronem przybyli dopingować mnie na żywo w Hockenheim - powiedziała Gosia po dwóch wyścigach.

Polska zawodniczka w generalnej klasyfikacji plasuje się po pierwszej rundzie na 8. miejscu i z obydwu wyścigów przywozi 22 punkty. Triumfatorem w Hockenheim okazał się najmłodszy z kierowców w stawce – szesnastoletni debiutant Sheldon van der Linde z Republiki Południowej Afryki. Ze znaczną przewagą nad rywalami zajmuje pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji. Za nim plasują się kolejno Dennis Marschall i Joonas Lappalainen. Walka była wyjątkowo zacięta, nie brakowało ryzykownych manewrów i brawurowych wyprzedzeń. Nie obyło się bez interwencji samochodu bezpieczeństwa i czerwonej flagi.

Przed zawodnikami Audi Sport TT Cup teraz krótka przerwa, bo już za niespełna trzy tygodnie kolejna runda. Tym razem na legendarnym niemieckim torze Nurburgring 26 – 28 maja. Seria towarzyszyć będzie 24 – godzinnemu wyścigowi, rozgrywanemu w ten sam weekend wyścigowy. Szykuje się zatem prawdziwe święto dla fanów motorsportu!

Kalendarz  wszystkich startów  Audi  Sport  TT  Cup  w  sezonie  2016  przedstawia  się  następująco: