W obu grach Fnatic Academy było dużo lepszym zespołem. Przede wszystkim współpraca między poszczególnymi zawodnikami była na sporo wyższym poziomie, niż w Illuminar Honor Gaming. Niezdecydowanie i nieporozumienia w kluczowych momentach gier sprawiły, że prawie 10 000 osób na streamie Delorda było świadkami jednostronnego widowiska.

 

Jedynym pozytywnym aspektem IHG była postawa Mystiquesa, który rozegrał bardzo dobre gry jako Alistar w pierwszej grze i Thresh w drugiej. Kilka przebłysków supporta nie było w stanie uratować IHG przed relatywnie szybkimi porażkami po jednostronnych pojedynkach.

 

W drugiej grze każdy z zawodników IHG wybrał – w teorii – swoje najlepsze postacie. Kubon wyciągnął zapomnianą nieco Irelię, Tabasko grał jako Kindred, Overpow wybrał Gangplanka, a na dolnej alei Creaton i Mystiques grali jako Ezreal i Thresh. Taka kompozycja drużynowa pozwoliła Welrybowi z Fnatic kupić tylko przedmioty dostarczające pancerz i zapewnić sobie pełną ochronę przed każdą możliwą formą obrażeń.

 

IHG ma jeszcze teoretyczne szanse na awans do Challebnger Series. Niedługo ruszają otwarte kwalifikacje na wschodnim serwerze (tylko jedna drużyna wygra slota w zamkniętych kwalifikacjach), więc być może IHG zdecyduje się podjąć jeszcze jedną próbę. Mid laner IHG Overpow w wywiadze pomeczowym nie chciał odnieść się do przyszłości drużyny, mówiąc że jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje.