Klose odchodzi z Lazio Rzym

Piłka nożna
Klose odchodzi z Lazio Rzym
fot. PAP

Najskuteczniejszy piłkarz w historii mistrzostw świata Miroslav Klose (16 goli) nie przedłuży kontraktu z Lazio Rzym. Do pozostania w klubie włoskiej ekstraklasy namawiali go działacze, koledzy z drużyny i kibice. Niemiec trafi prawdopodobnie do USA.

W stolicy Italii urodzony w Opolu Klose występował od 2011 roku. Zdobył 53 gole, co czyni go najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu.

 

Prawie 38-letni były reprezentant Niemiec, mistrz świata z 2014 roku, cieszył się dużą popularnością w rzymskim zespole. Ceniono go nie tylko za umiejętności piłkarskie, ale również za charakter, uczciwość, koleżeństwo. Kibice stworzyli specjalną internetową petycję, zachęcającą go do przedłużenia kontraktu, pod którą podpisało się ponad dwa tysiące osób.

 

"Klose Day - wszyscy idziemy w niedzielę na Stadion Olimpijski, żeby pożegnać Miro" - napisano na Twitterze Lazio. Aby zachęcić kibiców do wypełnienia stadionu, obniżone zostały ceny biletów. W ostatniej kolejce ósmy obecnie zespół Serie A podejmie Fiorentinę, której piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski.

 

Według mediów, o pozyskanie doświadczonego napastnika stara się New York Red Bulls. Niemiec miałby podpisać dwuletni kontrakt i otrzymałby trzy miliony euro za sezon.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie