Lotos Trefl i PGE Atom Trefl rezygnują z występu w europejskich pucharach!

Siatkówka
Lotos Trefl i PGE Atom Trefl rezygnują z występu w europejskich pucharach!
fot. Cyfrasport

"PGE Atom Trefl Sopot pomimo uzyskania automatycznej kwalifikacji do rozgrywek Ligi Mistrzyń nie zdecydował się na wzięcie udziału w tych rozgrywkach w nadchodzącym sezonie. Powodem wycofania się z gier na poziomie europejskim są kwestie finansowe związane z rozgrywaniem meczów na najwyższym europejskim szczeblu" - czytamy na stronie internetowej siatkarskich wicemistrzyń Polski. Ze startu w Pucharze CEV zrezygnowała z kolei czwarta drużyna PlusLigi - Lotos Trefl Gdańsk.

"Rozgrywki europejskie wiążą się ze sporymi kosztami, o czym była mowa już także w latach ubiegłych i są to pieniądze, które później się niestety nie zwracają. My postanowiliśmy przeznaczyć je w tym roku na budowę drużyny zdolnej do walki o medale w rozgrywkach krajowych. Zdajemy sobie sprawę, że nasi kibice mogą czuć się trochę rozczarowani, ale postaramy się zrekompensować im to poprzez dobrą postawę i wielkie emocje w meczach ligowych" - stwierdził prezes PGE Atomu Trefla Marek Wierzbicki.

 

 

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot czterokrotnie reprezentowały Polskę w Lidze Mistrzyń. W najbliższym sezonie klub chce skupić się na walce o siódmy ligowy medal z rzędu.

 

"W tym sezonie skupimy się na rozgrywkach krajowych i postaramy się w nich o jak najlepszy rezultat i podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych będziemy tu walczyć o medale, aby przedłużyć tę dotychczasową serię. Reprezentowanie kraju oraz naszych sponsorów na poziomie europejskim zawsze było dla nas chlubą, ale tym razem byliśmy zmuszeni do odstąpienia miejsca w Lidze Mistrzyń innemu polskiemu klubowi. Nasz budżet jest nieco mniejszy i musieliśmy obrać sobie priorytety, a następnie z jednego z nich zrezygnować" - dodał prezes Atomówek.

 

 

Rezygnację z udziału w Pucharze CEV i koncentrację na grze w rozgrywkach krajowych zapowiedziały również władze czwartej drużyny PlusLigi - Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego w poprzednim sezonie, w roli wicemistrzów Polski, występowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów i awansowali do czołowej dwunastki tych rozgrywek. Przed rokiem ze startu w Pucharze CEV zrezygnowała drużyna Jastrzębskiego Węgla.

 

 

"Miniony sezon pokazał nam, jak bardzo wymagająca jest polska liga. Czołówka utrzymuje niezmiennie wysoki poziom, ale do walki o topowe miejsca coraz częściej wkraczają drużyny ze środka tabeli. Rozgrywki mogą być jeszcze bardziej intensywne, gdy PlusLiga powiększy się o dwa kolejne zespoły. Nasze działania musimy planować długofalowo, podejmować decyzje, które są najbardziej optymalne, myśląc o całym, najbliższym sezonie, a także zmaganiach Lotosu Trefla na arenie krajowej i międzynarodowej w przyszłości" - argumentuje decyzję władz klubu szkoleniowiec gdańszczan Andrea Anastasi.

RM, Polsat Sport, atomtrefl.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze