PlusLiga: Pliński odchodzi, Żaliński zostaje w Radomiu

Siatkówka
PlusLiga: Pliński odchodzi, Żaliński zostaje w Radomiu
fot. PAP
Lukas Kampa, Daniel Pliński i Wojciech Żaliński.

Wojciech Żaliński przedłużył umowę z drużyną Cerrad Czarnych. 28. letni przyjmujący ma przez kolejne trzy lata reprezentować barwy klubu z Radomia. Z szóstą drużyną zakończonego niedawno sezonu Plus Ligi rozstali się natomiast Daniel Pliński i Lukas Kampa.

Wojciech Żaliński ma za sobą bardzo udany sezon. Wysoką formę 28. letniego przyjmującego dostrzegł selekcjoner Stephana Antiga i powołał go do reprezentacji Polski. Siatkarzem interesowały się również inne kluby, zawodnik zdecydował się jednak przedłużyć umowę z drużyną Cerrad Czarnych, w której występował w dwóch poprzednich sezonach, a wcześniej w latach 2005-10.

 

"To dobra wiadomość dla klubu i kibiców. Wojtek jest tym zawodnikiem, który w najbliższych sezonach decydować będzie o obliczu budowanego zespołu z Radomia" - stwierdził  prezes klubu Mariusz Szyszko.

 

"W Radomiu zawsze dobrze się czułem. Oddani kibice, grupa zaangażowanych sponsorów sprawia, że tutaj bez wątpienia jest dobry klimat dla siatkówki" - uzasadnił podpisanie nowego kontraktu Wojciech Żaliński.

 

Warunków zaproponowanych przez klub nie przyjęli Daniel Pliński i Lukas Kampa. Decyzja siatkarzy oznacza, że wygasające z końcem czerwca kontrakty nie zostaną przedłużone Pliński - 37. letni, niezwykle doświadczony środkowy, barwy radomskiej drużyny reprezentował od 2014 roku. Kampa - 29. letni rozgrywający, również grał w Radomiu od dwóch sezonów, w przyszłym zasili ekipę Jastrzębskiego Węgla. "Pozostaje nam uszanować decyzje obu zawodników" - powiedział prezes Szyszko.

 

Z drużyną Cerradu Czarnych, obok wspomnianych zawodników, żegnają się również: Zack La Cavera, Patryk Szczurek, Artur Szalpuk oraz trener Raul Lozano.

RM, Polsat Sport, wksczarni.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze