Olimpia Grudziądz pokonała Pogoń Siedlce. Zabójczy kwadrans i babol bramkarza! (WIDEO)

Pogoń Siedlce i Olimpia Grudziądz walczą o utrzymanie w 1 lidze, więc każdy punkt jest dla nich na wagę złota. W środowy wieczór kibice długo oglądali typowy mecz walki w ich wykonaniu. Ostatni kwadrans był jednak pasjonujący! Ostatecznie goście wygrali 2:1. Co warto podkreślić, przy golu dla gospodarzy fatalny błąd popełnił bramkarz Bartosz Fabiniak!

Piłkarzom nie można było odmówić ambicji, jednak długo nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Na to, co najciekawsze, trzeba było poczekać do ostatniego kwadransa gry. A tam byliśmy świadkami prawdziwej wymiany ciosów!

W 75. minucie goście wyprowadzili zabójczy kontratak. Chociaż to gospodarze byli w natarciu, to akcja błyskawicznie przeniosła się pod drugie pole karne. Nildo zagrał do Adama Banasiaka, który z zimną krwi pokonał bramkarza.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i doprowadzili do remisu. W 79. minucie wydawało się, że Fabiniak nie będzie miał większych problemów z obroną strzału Mariusza Rybickiego. Tym bardziej, że piłka zmierzała wprost w jego ręce... Tymczasem ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do siatki!

Cztery minuty później było już 2:1 dla gości. Nildo wykorzystał dokładne dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem głową pokonał Rafał Misztala. Taki wynik sprawił, że podopieczni Jacka Paszulewicza wyprzedzili w tabeli swojego środowego rywala.

W tym sezonie Pogoń Siedlce zagra jeszcze z Rozwojem Katowice, Drutexem Bytovią-Bytów, Stomilem Olsztyn i Chojniczanką Chojnice, natomiast Olimpia Grudziądz zmierzy się z Miedzią Legnica, GKS Bełchatów, Sandecją Nowy Sącz i Wigrami Suwałki.